X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Terör örgütü DEAŞ kurtarılan köyleri bombalıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Terör örgütü DEAŞ kurtarılan köyleri lıyor!

  • Giriş Tarihi: 19.10.2016 20:23 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 20:57
Terör örgütü DEAŞ kurtarılan köyleri bombalıyor!
Terör örgütü DEAŞ kurtarılan köyleri bombalıyor!

Musul operasyonları kapsamında Irak ordu güçleri tarafından DEAŞ'tan temizlenen Musul'un Nemrud kasabasına bağlı köyler terör örgütünün n topu saldırılarına maruz kalıyor.

Irak ordusu 3. Tugay Komutanı Yarbay Amir Casim yaptığı açıklamada, ''Musul operasyonu kapsamında bölgede DEAŞ kontrolündeki 23 köyün kurtarılmasından sorumluyuz. Bölgede kurtardığımız Kahhara, İbharim Halil ve Adle köyleri zaman yakın mesafedeki DEAŞ militanlarının n topu saldırısına uğruyor. Operasyona şimdilik iki gün ara verdik ama bölgede DEAŞ tehdidine son vermekte kararlıyız." diye konuştu.

Operasyon sırasında en büyük engellerinin yüklü araç ve canlı bombalar olduğunu belirten Yarbay Casim, ''DEAŞ, çatışma gücünü kaybetmiş. Bu savaşta intihar eylemcileri ve bomba yüklü araçları kullanıyor. Bu yöntem ilerlememizi yavaşlatıyor ama durdurmuyor. Hava desteğini beklediğimiz kadar alamıyoruz. Buna rağmen hava saldırıları DEAŞ militanlarını etkisizleştirildi ve bu sayede çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdik.'' ifadelerini kullandı.