Korkulan oldu! Zehirli gaz nedeniyle...

Giriş Tarihi: 27.10.2016 14:41 Güncelleme Tarihi: 27.10.2016 14:44
Korkulan oldu! Zehirli gaz nedeniyle...

DEAŞ'ın ateşe verdiği kuyularıyla kükürt fabrikasından yayılan zehirli gaz nedeniyle Kayyara'da ikisi çocuk 3 kişi öldü. Kayyara kasabası yetkilisi Cuburi, "Bölgedeki durum dayanılmaz hale geldi ve kaçınılmaz bir felaket kapıda" dedi.

'ta Musul'un güneyindeki Kayyara kasabasında terör örgütü DEAŞ'ın ateşe verdiği kuyularıyla kükürt tesisinden yayılan zehirli gaz nedeniyle ikisi çocuk 3 kişinin öldüğü bildirildi.

Kayyara kasabası yetkilisi Salih Hasan Cuburi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zehirli gaz ve dumandan etkilenen biri 2, diğeri 8 yaşında iki çocukla bir kadının hayatını kaybettiğini söyledi.

"KAÇINILMAZ FELAKET KAPIDA"

Hükümeti petrol kuyularıyla kükürt tesisindeki ı bir an önce kontrol altına almaya çağıran Cuburi, "Bölgedeki durum dayanılmaz hale geldi ve kaçınılmaz bir felaket kapıda." diye konuştu.

Musul'un güneyinde yaşayanların büyük risk altında olduğunu ifade eden Cuburi, özellikle çocuklar ve yaşlılarda hastalık belirtilerinin arttığını dile getirdi.

"İNSANLAR BOĞULMA ŞİKAYETİYLE HASTANELERE BAŞVURUYOR"

Sağlık kaynakları da petrol kuyularındaki yangın nedeniyle Kayyara kasabasının üzerini ağustos ayından bu yana dumanın kapladığını ve çok sayıda kişinin boğulma şikayetiyle hastanelere başvurduğunu aktarıyor.

Irak ordusu Kayyara'yı 24 Ağustos'ta ele geçirirken bölgeden kaçan DAEŞ militanlarının ateşe verdiği petrol kuyularındaki yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

DEAŞ KÜKÜRT TESİSİNİ DE ATEŞE VERDİ

Militanlar geçen cuma günü de Musul'un güneyindeki Mişrak Kükürt Tesisi'ni ateşe vermişti.

ZEHİRLİ BULUTLAR TÜRKİYE'YE GELİYOR! ZEHİRLİ BULUTLAR TÜRKİYE'YE GELİYOR!
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkulan oldu! Zehirli gaz nedeniyle...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz