İsrail'in işgaline karşı çıkın

Giriş Tarihi: 4.11.2016 01:58 Güncelleme Tarihi: 4.11.2016 06:17
İsrail'in işgaline karşı çıkın

Filistin halkı diğer ülkelerden yardım almak yerine kendi doğal kaynaklarını kullanmak istiyor. Diğer ülkelerin yapması gereken yardım ise İsrail işgaline karşı durmaktır.

İnsan Hakları İzleme Örgütü Üst Düzey Yöneticisi Shavan Jabarin, uluslararası topluma seslenerek Filistin halkına ekonomik yardımda bulunmak yerine, İsrail işgaline karşı çıkmalarını istedi.

Jabarin, Washington merkezli düşünce kuruluşu Kudüs Vakfında konuştu.

İsrail'in ABD tarafından desteklendiğine dikkati çeken Jabarin, "İsrail işgali her geçen gün daha da şiddetli bir hale geliyor ve bu da ABD'nin İsrail'e verdiği koşulsuz destekten kaynaklanmaktadır." dedi.

Uluslararası topluma seslenen Jabarin, dünyanın önde gelen ülkelerinin bu noktada sorumluluk almadığını belirterek, "Uluslararası toplum Filistin halkına yardım ederek dolaylı olarak İsrail işgalini desteklemiş oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

"İsrail, Filistin halkına ait olan doğal kaynakları kullanıyor, uluslararası toplum ise buna karşılık Filistin halkına ekonomik yardımda bulunarak yardımda bulunmaya çalışıyor." diyen Jabarin, "Filistin halkı diğer ülkelerden yardım almak yerine kendi doğal kaynaklarını kullanmak istiyor. Diğer ülkelerin yapması gereken yardım ise İsrail işgaline karşı durmaktır." ifadesini kullandı.

Kudüs Vakfı uzmanlarından Asiel Abu-Baker ise Filistin'de bulunan doğal kaynaklar hakkında bilgi verdi.

Abu-Baker, İsrail'in yıllık ortalama 4 milyar dolar civarındaki Filistin doğal kaynaklarını kullandığını, bunların Filistin halkına iade edilmesi gerektiğini söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'in işgaline karşı çıkın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz