X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rüzgar Esti Şemsiyeler Göçtü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rüzgar Esti Şemsiyeler Göçtü

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
FOTO:DÜZCE’DE SEMT PAZARLARINA TEZGAH AÇAN ESNAFLAR, SOĞUK HAVADA ESEN RÜZGARLA BİRLİKTE KAPANANA ŞEMSİYELERİN KURBANI OLDU.
Rüzgar Esti Şemsiyeler Göçtü

Havaların yeniden soğuması Pazarcı esnafına zor saatler yaşatıyor. ’de semt pazarlarına tezgah açan esnaflar, soğuk havada esen rüzgarla birlikte kapanan şemsiyelerin kurbanı oldu.
Haftanın belirli günlerinde Düzce’de açılan semt pazarlarının ucuz oluşu nedeniyle vatandaşların en çok Pazar alışverişi yaptığı yerlerdir. Ancak, Düzce’de havaların yeniden soğuması ve kış soğukların bastırması ile pazarda tezgah açan esnaflarda zaman zaman sorunlar yaşıyorlar. Özellikle sert esen rüzgarla birlikte tezgahlarının üzerini kapatmakta kullandıkları şemsiler uçunca sıkıntı yaşayan esnafların şemsiyeler bazen de kafalarına göçüyor. Semt pazarlarının üstünün kapatılması ile sorunların giderileceğini dile getiren pazarcı esnafı, sadece Kalıcı konutlar bölgesindeki Pazar yerinin kapatıldığını diğer Pazar yerlerinde de aynı uygulamanın yapılmasını isteyerek Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’ten semt pazarlarının kapalıya çevrilmesi konusunda yardım talebinde bulunuyorlar.