X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Süne Mücadelesi Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Süne Mücadelesi Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 16:49
FOTO: DÜZCE’DE HUBUBATIN EN ÖNEMLİ ZARARLISI OLAN SÜNENİN TANIMI, BİYOLOJİSİ, ZARAR ŞEKİLLERİ, MÜCADELE YÖNTEMLERİ VE SÜNE SÜRVEYLERİ KONULARINDA BİLGİLER VERİLDİ.
Süne Mücadelesi Eğitimi

’de hububatın en önemli zararlısı olan sünenin tanımı, biyolojisi, zarar şekilleri, mücadele yöntemleri ve süne sürveyleri konularında bilgiler verildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’nce planlanan ve 2015 yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programında yer alan “Süne Mücadelesi Eğitimi” Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitime İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hüseyin Dikmen ile il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapan 20 teknik personel katıldı. Eğitimde Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitü Müdürlüğü’nde görev yapan konu uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Gürsel Çetin tarafından hububatın en önemli zararlısı olan sünenin tanımı, biyolojisi, zarar şekilleri, mücadele yöntemleri ve süne sürveyleri konularında katılımcılara bilgi verdi.
Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.