X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 20 Genç Kızın Hayatı Değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

20 Genç Kızın Hayatı Değişti

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJEDE 20 GENÇ KIZIN HAYATI DEĞİŞTİ.
20 Genç Kızın Hayatı Değişti

Üniversitesi tarafından yürütülen proje ile Vanlı 20 genç kızın hayatını değişti. Düzce Üniversitesi bu projeyi tüm topluma yaymak istiyor.
Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) ve Hisar Anadolu Destek Derneği (HADD) ortaklığı ile yürütülen, United National Development Project-Coca-Cola (UNDP-Coca-Cola) projesi kapsamında gerçekleştirilen “QUEEN BEE PROJECT” adlı çalışmayla Van’da yaşayan 20 genç kıza arıcılık eğitimleri verilerek iş sahibi olmaları sağlandı.
Proje çerçevesinde teknik arıcılık ve ana arı üretimi ile ilgili verilen eğitimler sonunda ilk bal hasatlarını yapan ve ilk ana arı üretimini gerçekleştiren kızlar kooperatifleşerek kendi işinin patronları oldu.
Kooperatifleşme kapsamında markalaşan bal satışları ve yöreye özgü yerel ana arı üretimleri ile hem yöre ekonomisine hem de yörenin kendine özgü arı ırkının korunmasına katkıda bulunan kızlar, kendi gelirlerini kazanmanın ve kendi ayakları üzerinde durmanın mutluluğunu yaşıyor.
Değer Üreten ve girişimciliği ilke edinen Düzce Üniversitesi, gerçekleştirdiği bu projeyle 20 genç kızın hayatına dokunarak, girişimcilik ruhunu toplumun tüm kesimlerine yaymayı hedefliyor.