X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Edirne Valisi Şahin Yapımı Süren Şehitlikte İncelemelerde Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Valisi Şahin Yapımı Süren Şehitlikte İncelemelerde Bulundu

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
EDİRNE VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN, YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN ASKER HASTANESİ ŞEHİTLİĞİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU. VALİ ŞAHİN ŞEHİTLİKTEKİ İNCELEMENİN ARDINDAN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.
Edirne Valisi Şahin Yapımı Süren Şehitlikte İncelemelerde Bulundu

Valisi Dursun Ali Şahin, yapım çalışmaları devam eden Asker Hastanesi Şehitliğinde incelemelerde bulundu. Vali Şahin şehitlikteki incelemenin ardından Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.
Vali Dursun Ali Şahin, Edirne Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar, Başkan Yardımcısı Faruk Çiftçi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ile gittiği Asker Hastanesi Şehitliğinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Vali Şahin, şehitlikteki incelemenin ardından Şehit Aileleri Derneğini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, "5 bin 5 kişinin isim tescilinin yapıldığı şehitlik, Türkiye’de Çanakkale’den sonra en büyük şehitliktir. Burada isimleri tescil edilerek bir abide yapılması son derece manalıdır. Bugün 64 dönüm alanda yapılan şehitlik şehitlerimize yapılan vefa borcumuzdur. Biz bugün burada rahatça yaşayabiliyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Bu Trakya’da rahat bir şekilde bulunamazdık. Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.