X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Edirne’de Hz. Muhammed’in Hayatı Kıraathanelerde Anlatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Hz. Muhammed’in Hayatı Kıraathanelerde Anlatılıyor

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:33
EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ'NCE DÜZENLENEN KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BÜYÜK BİR HIZLA ŞEHRİN DÖRT TARAFINDA DEVAM EDİYOR. ETKİNLİKLER KAPSAMINDA BU YIL FARKLI OLARAK KIRAATHANELERDE DE ÇALIŞMALAR YAPACAKLARINI KAYDEDEN EDİRNE MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM, SİY
Edirne’de Hz. Muhammed’in Hayatı Kıraathanelerde Anlatılıyor

Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kıraathanelerde peygamber efendimizin hayatını anlatarak, yarışmalar düzenleyecek. Yarışmaların sonunda başarılı olan bir kişi umreye gönderilecek.
Edirne İl Müftülüğü’nce düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri büyük bir hızla şehrin dört tarafında devam ediyor. Etkinlikler kapsamında bu yıl farklı olarak kıraathanelerde de çalışmalar yapacaklarını kaydeden Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Siyer-i Nebi yarışmaları düzenleneceğini söyledi.
Kahvehanelerin asıl ismi olan kıraathaneleri asıl misyonuna taşımak için bir program düzenlediklerini belirten Müftü Üzüm, "Önümüzdeki 4 ay içinde bu çalışmalar devam edecek. İnşallah kıraathanelerde yeniden gönül birliği ile peygamber efendimizin hayatı, temel dini bilgileri, ilmihal bilgileri aramızda sohbet ortamında konuşarak, beraber tartışarak, beraber müteala ederek, programlar yapacağız. İnşallah hep birlikte günde yarım saat, kısa kısa sıkmadan, güzellikler bereketler olacak. Dostluklarımız kıraathanelerde pekişirken geçen o zamanı en güzel şekilde değerlendireceğiz" dedi.
Müftü Üzüm, kıraathanelerde yapılacak olan çalışmaların daha sonra evlere ve sokaklara yayılabileceğini belirtti.