X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tredaş, Trakya’nın En Büyük Güneş Enerjisi Santralini İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tredaş, Trakya’nın En Büyük Güneş Enerjisi Santralini İnceledi

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 10:47
TRAKYA ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (TREDAŞ) YETKİLİLERİ, EDİRNE’DE ÖZEL BİR ŞİRKET TARAFINDAN 'EKONOMİYİ ISITAN GÜNEŞ' PROJESİYLE YAPIMI TAMAMLANAN TRAKYA BÖLGESİNİN EN BÜYÜK LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİNİN TEKNİK İNCELEMESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
Tredaş, Trakya’nın En Büyük Güneş Enerjisi Santralini İnceledi

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) yetkilileri, ’de özel bir şirket tarafından ’Ekonomiyi Isıtan Güneş’ projesiyle yapımı tamamlanan Trakya Bölgesinin en büyük lisanssız elektrik üretim tesisinin teknik incelemesini gerçekleştirdi.
Edirne’ye 25 kilometre uzaklıktaki Geçkinli Köyü yakınlarında kurulan tesisi inceleyen TREDAŞ yetkilileri, 500 KW güçteki Güneş Enerji Santrali için geçici kabul işlemlerine başlandığını bildirdi.
Güneş Enerjisi Santralinin (GES), kurulu gücü bakımından Trakya Bölgesinde kurulumu tamamlanan en büyük lisanssız elektrik üretim tesisi ve TREDAŞ’ın Orta Gerilim (OG) seviyelerinden bağlantısı yapılan ilk lisanssız elektrik üretim tesisi olma özelliğini taşıyor.
Güneş Enerjisi Santrali için geçici kabul işlemlerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından görevlendirilen TEDAŞ Bölge Koordinatörlüğü yetkilileri de katıldı.
Santral yetkililerinin, tesisin tanıtımını yaparak, santralin işleyişi hakkında bilgi verilmesinin ardından teknik inceleme sona erdi.