X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Edirneli Üretici Tohum Konusunda Bilgilendirilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

li Üretici Tohum Konusunda Bilgilendirilecek

  • Giriş Tarihi: 4.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
EDİRNE ZİRAAT ODASI BAŞKANI ERDAL AKGÜN
Edirneli Üretici Tohum Konusunda Bilgilendirilecek

Ziraat Odası (EZO) Meclis Başkanı Erdal Akgün, tohumun önemine değinerek, Ekim ayına kadar üreticilere seminer niteliğinde bilgilendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.
EZO Meclis Başkanı Akgün, buğday hasadının yavaş yavaş sonuna gelindiğini belirterek, "Ekim ayından bu zamana kadar Ziraat Odası olarak yaptığımız tüm gözlemlerde tohumun ve tohumluk seçiminin ne kadar önemli olduğunu çok iyi anladık. En kısa zamanda borsamızla, tüccarımızla, çiftçimizle ve un sanayicileriyle değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu sayede çiftçimizi bilgilendireceğiz. İyi tohum, hem bireyin, hem ailenin hem de toplumun kazanması demektir" dedi.
Ziraat Odası olarak gerekeni yapacaklarının altını çizen Akgün, "Biz Ziraat Odası olarak hangi cins buğdayın daha iyi fiyata gittiği ve veriminin nasıl olduğunu biliyor ve önemsiyoruz. Edirne’deki tüm kurum ve kuruluşların bu hassasiyetle bir araya gelerek çalışması neticesinde çiftçimizin kazanacağını temenni ediyoruz. Böylece Edirne’miz, ülkemiz ve devletimiz kazanacaktır" ifadelerine yer verdi.