X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mültecileri Avrupa Diye Edirne’ye Bıraktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mültecileri Avrupa Diye ’ye Bıraktılar

  • Giriş Tarihi: 13.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
12 AFGAN UYRUKLU MÜLTECİ, EDİRNE'DE ŞEHRİN ORTASINDA POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANDI. 12 MÜLTECİYİ KİMLİĞİ BELİRSİZ BİR KİŞİNİN 5 BİN TL KARŞILIĞINDA AVRUPA'YA GÖTÜRMEK VAADİYLE EDİRNE'YE BIRAKTIĞI ÖĞRENİLDİ.
Mültecileri Avrupa Diye Edirne’ye Bıraktılar

12 Afgan uyruklu mülteci, ’de şehrin ortasında polis ekipleri tarafından yakalandı. 12 mülteciyi kimliği belirsiz bir kişinin 5 bin TL karşılığında Avrupa’ya götürmek vaadiyle Edirne’ye bıraktığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, polis ekipleri, Güngör Mazlum Caddesi’ndeki yeşillik alanda oturan mültecileri fark etti. Olay yerine intikal eden polis ekipleri, 12 Afgan uyruklu mültecinin, üstünü ve çantalarını aradıktan sonra 11 kişiyi midibüse bindirerek Geri Gönderme Merkezi’ne götürdü. Bir kişi ise geçici izni belgesi olduğundan dolayı serbest bırakıldı.
Çantalarının içinden çıkan bir iki eşya parçası ve bisküvi paketleri, mültecilerin zor durumda olduğunu gözler öne serdi. 12 mülteciyi kimliği belirsiz bir kişinin 5 bin TL karşılığında Avrupa’ya götürmek vaadiyle Edirne’ye bıraktığı öğrenildi.