X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kıymayın bu ağaçlara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kıymayın bu ağaçlara

  • Giriş Tarihi: 1.1.2013

Karaburun ile İzmir arasında yolculuğu önemli ölçüde kısaltacak yeni karayolu projesi hazırlandı. Proje için Urla Gülbahçe yakınlarında bazı araziler istimlak edildi. Ancak vatandaşlar bahçelerindeki ağaçların kesilmesine tepki gösteriyor

Halk huzursuz oldu
Karaburun'u İzmir'e bağlayacak yeni çevre yolunun İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile Karaburun arasında kalan 54 kilometrelik bölümünde sürdürülen çalışmalar kapsamında Urla'ya bağlı Gülbahçe Mahallesi'nde yapılan istimlak çalışmaları bölge halkını huzursuz etti.

"20 yıl emek verdik"
Çevre yolunun geçeceği güzergahta 4.5 dönüm arazisi bulunan vatandaşlardan Ali Sarıkaya, 20 yıl önce büyük emeklerle yaptığı 2 katlı evi ve yaklaşık 400 ağaçtan oluşan bahçesini kaybetmemek için Karayolları Genel Müdürlüğü aleyhine dava

Tek bir ağaç yoktu
Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 2 katlı evine ve mandalina, liman, zeytin, ceviz ve nar ağaçlarından oluşan 300 ağaçlık bahçesine toplam 160 bin TL istimlak bedeli çıkarmasını da eleştiren Sarıkaya, "Burada 20 yıl önce bir dikili ağaç bile yoktu" diye konuştu.

Bedeller çok düşük
Ali Komutan ise, kendilerine verilen istimlak bedellerinin düşük olmasına isyan etti. 10 dönümlük arazisinin istimlak yüzünden 2,5 dönüme düştüğünü belirten Komutan, "Yolun geçtiği diğer bölgelerde arazilerin metrekaresi 50 TL'ye istimlak edilirken, bize niye 25 TL veriliyor"dedi.