'da okul sütü dağıtımı başladı

Giriş Tarihi: 26.2.2013 09:56

'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ve şube müdürlerinin katılımıyla, ilköğretim okullarında 6 binin üzerinde öğrenciye süt dağıtımı yapıldı. 500 öğrencinin, velisi istemediği için süt içmediği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü Okul Sütü Projesi, 'da Namık Kemal İlkokulunda düzenlenen dağıtım programı ile başladı. Minik öğrenciler ilk sütlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Altunsoy'un elinden aldı.

Çocuklara süt alışkanlığı kazandırmak ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen proje hakkında bilgi veren Altunsoy, sütlerin eğitim dönemi boyunca Anaokulu ve İlkokul 4'ncü sınıflara kadar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri dağıtılacağını belirterek, "31 okul, 23 ana sınıfı, 2 de özel anaokulu olmak üzere toplam 6 bin civarında öğrenciye süt dağıtımı yapacağız. 500 öğrenci, velisi istemediğinden dolayı süt içmeyecek" dedi.

Çocukların sağlıklı beslenmesinin önemli olduğunun altını çizen Altunsoy, "Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi için proteinli ürünler et, süt ve yumurta gibi ürünleri alması ve tüketmesi gerekiyor. Böyle gelişme çağındaki çocukların bu gıdaları mutlaka alması lazım. Devletimiz bunu gördüğü için bu uygulamayı başlattı ve geçtiğimiz yıl da bu program başarılı bir şekilde uygulandı. İnşallah bu sene de başarılı bir şekilde uygulayacağız" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'da okul sütü dağıtımı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz