Maaşlı yönetici devri sona erecek

Giriş Tarihi: 12.5.2013

İzmir'deki seçim rüzgarı Mali Müşavirler Odası ile devam ediyor. Çözüm Grubu'ndan Özdemir, "Seçilirsek, başkan mesleğine devam edecek" dedi

İzmir Mali Müşavirler Odası'nın bugün yapılacak seçimlerinde Çözüm Grubu adına başkan adaylığını açıklayan Aydın Özdemir, oda yöneticiliğinin bir meslek olmadığını belirtti, "Seçilirsek maaşlı yöneticiler devrine son vereceğiz. Çünkü bizim mesleğimiz mali müşavirliktir. Oda yöneticisi olan kişiler, mesleğe devam etmeli ve meslekten asla uzaklaşmamalı. Eğer oda yöneticiliği bir meslek olarak görülmeye başlanırsa, meslekten ve mesleğin sorunlarından da uzaklaşılır" dedi. Seçime katılacak adayları da Çözüm Grubu olarak 8 Mayıs 2013'te 250 kişinin katıldığı ön seçimle belirlediklerini söyleyen Özdemir, "Bizim dışımızda bunu uygulayan hiçbir grup yok. Bizim farkımız bu" dedi. Çözüm Grubu olarak yönetim kuruluna Ali Yenidoğan ve Beyazıt Güngelen olmak üzere 3 kişi girmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, disiplin kurulunda ise Mehtap Aygün'ün seçilerek görev alacağına inandıklarını söyledi.

HEDEFLERİNİ ANLATTI

Aydın Özdemir, grup olarak bazı hedeflerini de şöyle sıraladı: "Haksız rekabeti körükleyen ve hakkımız olan ücreti almamızı güçleştiren çifte ücret tarifesi dönemini kapatacağız. Tahsilat kayıplarımızı azami iki ayla sınırlayacağız. Meslek içi eğitimi, mevzuat tekrarı olmaktan çıkaracağız. Meslektaşlarımızı yandaş olanlar ve olmayanlar diye ayırmayacağız. Maaşlı yöneticiler devrine kesinlikle son vereceğiz."

ARKADAŞINA GÖNDER
Maaşlı yönetici devri sona erecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz