X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bir düşün peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bir düşün peşinde

  • Giriş Tarihi: 21.6.2013

Harlem Dans Tiyatrosu, 28 Haziran Cuma günü, bu yıl 27'nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali kapsamında bir gösteri yapacak

Unutulmaz bale gösterileri ile gerçek bir sanat olayı olarak nitelendirilen Uluslararası İzmir Festivali, 27. yılında dünyanın en iyilerinden Harlem Dans Tiyatrosu'nu (Dans Theatre of Harlem) ağırlayacak.

EN SEÇKİN ESERLER

Bütün dünyada usta bir sanat yönetmeni, zeki bir eğitimci, yetenekli bir koreograf ve olağanüstü bir dansçı olarak tanınan Arthur Mitchell'in 1969 yılında bir kilisenin bodrum katında kurduğu Harlem Dans Tiyatrosu, 28 Haziran 2013 Cuma günü saat 21.30'da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Festival izleyicileriyle buluşacak. İzmir temsili için 44 yıllık repertuarının en seçkin eserlerini bir araya getiren Harlem Dans Tiyatrosu, aralarında, efsanevi koreograf Balanchine'nin topluluğun kurucusu Arthur Mitchell'in teknik ve estetik yetkinliğinin doruklarını sergileyebileceği bir koreografiyle yarattığı eseri Agon'un da bulunduğu dört eser sergileyecek. Harlem Dans Tiyatrosu'nun biletleri Biletix gişelerinden ve Karataş binasındaki İKSEV gişesinden alınabilir.