Araç bakımında çözümün adresi

Giriş Tarihi: 14.12.2013

MAYBAK İzmir Dernek Başkanı Uğur Ergin, sektörde bir otodenetim mekanizmasının işlevi sonucu, daha ciddi ve kaliteli hizmet anlayışını benimseyeceklerini belirtti

Kısa adı MAYBAK olan Marmara Araç Yıkama Bakım Kaplama Dernekler Federasyonu, şimdilik 21 derneği bünyesine alarak 7 bin üyesi ile Türkiye'de ilk defa bir federasyon çatısı altında birleşti. Federasyon Genel Başkan'ı Serkan Bakırtaş, "Yaşadığımız ve bir türlü muhatapları tarafından çözülmeyen ortak sorunlarımız, bizi bir araya getirdi" diyerek otomobil yıkama, temizlik, bakım, koruma, cam filmi, kaplama hizmetlerinde Türkiye'nin tek federasyonu olarak çalışmalarına başladı. İzmir'de Mayıs ayında kurulan derneğin başkanlığını Uğur Ergin üstleniyor. Öncelikli hedeflerini 'eğitim' olarak belirleyen MAYBAK, 23 Mayıs'ta Bakırköy'de yaptığı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda hazırladıkları İŞKUR destekli mesleki eğitim kurslarıyla, artık nitelikli ve belgeli eleman yetiştiriyor. Böylelikle hem istihdam sağlıyor, hem de işletmelerin eleman ihtiyaçlarını gideriyor. Federasyon, orta vadede hedefinde, Meslek Yüksekokulu açmak ve sektördeki su tasarrufunu sağlayan projeleri hayata geçirmeyi planlıyor.

HEDEF 50 BİN ÜYE

Dernek Başkanı Ergin, artan rekabet ortamı, herhangi bir denetleyici unsur olmadan açılan işletmeler, hatalı oto kuaför hizmetleri, yanlış ve zararlı kimyasal ürünlerin kullanılması, işini gerçekten iyi yapmak isteyen vizyon sahibi kişi ve kuruluşların kötü yönde etkilendiklerini belirtti, "Sektörde bir otodenetim mekanizmasının işlevi sonucu, daha ciddi ve kaliteli hizmet anlayışı oluşturacağız" diye konuştu. Ege Bölgesi sınırları dahilin de faaliyet gösteren MAYBAK'ın 2014 yılı içinde Türkiye'de 50 bin üzerinde üye sayısına ulaşmayı hedeflediğini söyleyen Ergin, "Yaptığımız çalışmaları, ürettiğimiz projeleri tüm Türkiye geneline yayarak, daha geniş platformlarda sesimizi duyurmak amacındayız" diyerek, yelpazenin genişliğine dikkat çekti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Araç bakımında çözümün adresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz