Medya mensuplarına şarkılı, türkülü gece

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan 2. Basın Konseri, medya mensuplarını bir araya getirdi. Konuklar, söylenen birbirinden değerli şarkılarla geçmişe yolculuk yaptı

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 2. Basın Konseri düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen geceye, medya mensupları şarkılar türkülerle geçmişe yolculuk yaptı. Konsere, Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'ndan Asuman Ertekin, koronun emekli şefi Hayati Çiftçi, TRT Türk Halk Müziği sanatçılarından Ali Çakar ve Yareniyle Tuğba Ger, EÜ. Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Sanatçılarından Dilek Şafak Çakar, Seher Dilmaç Meriç, Tolga Meriç ve Ahmet Utku katıldı. Ahmet Utku'nun dans ekibiyle müthiş bir gösteri sundu.

ORTAK ESERLER

Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Sanatçısı ve önceki şefi Hayati Çiftçi, "Sen de gözden çıkarıp el gibi tuttun mu beni?" diye buselik makamı dinleyenleri büyüledi. Sahne sırası TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı M. Ali Çakar'a geldiğinde ise halk müziği hayranları coşmaya hazırdı. Finalde tüm sanatçılar sahneye gelerek ortak eserler seslendirdi. Geceyi Ayla Sargın'ın sunumuyla izlemek bir başka güzeldi. Sanatçıların teşekkür belgelerini EÜ. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden verdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya mensuplarına şarkılı, türkülü gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz