Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kestelli'ye bir görev daha

Giriş Tarihi: 21.1.2014

İTB Başkanı Kestelli, İktisadi Kalkınma Vakfı'nın Yönetim Kurulu'na seçildi, "AB yolunda bu sürecin parçası olmak, gurur verici" dedi

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Borsa İstanbul yönetim kurulu üyeliğinden sonra Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde Türk özel sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşu sayılan İktisadi Kalkınma Vakfı'nın yönetim kuruluna da seçildi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yapılan İKV'nin 51'inci Genel Kurulu Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla yapıldı. Ömer Cihat Vardan'ın başkan seçildiği genel kurulda İKV Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Sayar, Atilla Menevşe, Baha Telli, Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Hikmet Tanrıverdi, Işınsu Kestelli, İlhan Soylu, İlyas Gençoğlu, Mehmet Nuri Görenoğlu, Mesut Okyay, Münir Üstün, Simone Kaslowski, Şükrü Alkan, Tuğrul Kudatgobilik, Yavuz Canevi, Zeynep Bodur Okyay.

AB İLİŞKİLERİNE DEĞİNDİ
Cumhuriyet'in ilanından bu yana Türkiye için gelişme yolunda atılan tüm önemli adımların hedefinde bu ideal olduğunu belirten Kestelli, "Yakın gelecekte Türkiye-AB ilişkilerinin rayına oturacağını ümit ediyorum. Yeni dönemde İzmir adına bu sürecin bir parçası olmak şahsım ve borsamız için bir gurur kaynağı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kestelli'ye bir görev daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz