Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meme kanserine dikkat çekilecek

Giriş Tarihi: 23.5.2014

İNCİVAK, meme kanseri konusunda bilgilendirmek üzere bugün toplantı düzenleyecek. Saat 15.00'te başlayacak etkinlik, Manisa Organize'de yapılacak

İnci Holding tarafından 1985 yılında kurulan, ülkemizin çağdaş eğitim düzeyine ulaşmasına destek olma misyonuyla, "eğitime destek, geleceğe hizmet" anlayışıyla eğitim alanında önemli sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atan Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İNCİVAK), kadınları meme kanseri konusunda bilgilendirmek üzere bugün toplantı düzenliyor. "Meme Kanseri Bilinçlendirme Toplantısı" Manisa Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu'nunda 15.00- 16.30 saatleri arasında halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek.

HER 11 KADINDAN BİRİ

Dünyadaki her 9 kadından biri meme kanseri tehdidi altında bulunurken, her 3 dakikada bir kadın bu hastalığa yakalanıyor ve her 11 dakikada bir kadın bu yüzden hayatını kaybediyor. Toplantı hakkında bilgi veren İNCİVAK Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, "Avrupa'da her yıl yaklaşık bir milyon kadın meme kanseri nedeniyle tedavi görüyor. Türkiye'de, önemli bir halk sağlığı sorunu olan meme kanseri, yüzde 24'lük oranla, kadınlarda en sık rastlanan 10 kanser türü arasında ilk sırada yer alıyor. Bu toplantıyı gerçekleştirmekteki amacımız, kadınlarımıza günümüzün önemli hastalıklarından biri olan meme kanserinin nedenleri; hastalığın ortaya çıkışı ve gelişimi; kendi kendine kontrol yöntemleri hakkında bilgi vermek ve meme kanseriyle mücadelede önemli bir adım atmak. Bölgemizdeki tüm kadınları bu toplantıya katılmaya davet ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme kanserine dikkat çekilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz