X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bornova Kültür Merkezi için sözleşme imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bornova Kültür Merkezi için sözleşme imzalandı

  • Giriş Tarihi: 31.7.2015
Bornova Kültür Merkezi için sözleşme imzalandı
Bornova Kültür Merkezi için sözleşme imzalandı

Yaklaşık 20 yıldır yapımı tamamlanamayan Bornova Kültür Merkezi inşaatının bitirilmesi için Hayranoğulları İnşaat firmasıyla sözleşme imzalandı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Murat Koç, Meclis Genel Kurulunun toplandığı gün, 7 Haziran'dan bu yana yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Koç, "Meclis çalışmalarımıza başladığımız andan itibaren, öncelikle yıllardır yapımı tamamlanmayan ve belirsizlik içinde bekleyen Bornova Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili kurumlarda araştırmalarımız ve irtibatlarımız oldu. Gerek ilgili bakanlıklardan, gerek İzmir Valiliğinin ilgili birimlerinden, gerekse konuyla ilgili firmalardan bilgi alarak, Bornova Kültür Merkezi'nin akıbetini gündemde tuttum. Bu çabalarımız sonucunda, Bornova Kültür Merkezi ile ilgili olarak, ihaleyi kazanan firma ile sözleşme dahi yapılmadığını tespit ettik. Konuyu gündeme getirerek ve görüşmeler yaparak, bürokrasiyi harekete geçirdik. Şükürler olsun ki bugün, Valilikle müeahhit arasında sözleşme yapılmasını sağladık. Artık projenin bir muhatabı ve mükellefi var. En yakın sürede inşaat çalışmasını başlatıp, 2016 yılında Bornova halkının hizmetine sunulması için gerekli çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bornovalılara bu haberin müjdesini vererek; bu konu başta olmak üzere, İzmir'in hasret kaldığı hizmetlerin ulaşması yönünde gereken titizliği ve kararlılığı göstereceğimi bir kez daha belirtmek istiyorum. İzmir bize güvendi, biz de sözümüzü tuttuk" dedi. Bornova Kültür Merkezi'nin toplam kullanım alanının, yapılan son revizyonlarla birlikte 38.167 metrekareye çıkartıldığını belirten Koç, "Merkezin oturum alanı 11 bin 209 metrekaredir. Merkezde 850 kişilik büyük salon, 387 kişilik küçük salon ve 400 kişilik çok amaçlı salonun yanı sıra, okuma salonları, fuayeler, işlikler, sanatçı çalışma ve dinlenme salonları, kafeterya, misafirhane, sığınak, kapalı ve açık otopark bulunacak" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Dikkat Dikkat

Hayranoğulları inşaat mı? 2 yıl geçti 13.000 kişilik Akhisar Stadyumunu bitiremediler, daha en az bir yıllık işi var stadın. Bornova Kültür Merkezini de ağırdan alacaklar muhtemelen. En son sözleşme yapılacak firmaydı bu neyse sağlık olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.09.2015 01:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.