ARKADAŞINA GÖNDER Açık öğretim öğrencisine örgün eğitim müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Açık öğretim öğrencisine örgün eğitim müjdesi

  • Giriş Tarihi: 12.1.2010

Lisans yatay geçiş yönetmeliğindeki değişiklikle, başarı kriterlerini tutturan açık öğretim öğrencisi, herhangi bir örgün eğitime geçiş yapabilecek

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, açık öğretim öğrencilerinin, başarı kriterlerini tutturması durumunda okuduğu bölümden herhangi bir örgün eğitime geçiş yapabileceğini bildirdi. Yunusemre Yerleşkesi'ndeki konuk evinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Aydın, örgün öğretimden açık öğretime geçiş olduğunu, ancak açık öğretimden örgün öğretime geçiş olmadığını belirterek şunları söyledi: ''YÖK ile yaptığımız toplantılara bağlı olarak lisans yatay geçiş yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Sanırım gelecek birkaç ay içinde bu çıkacak. Artık açık öğretim öğrencisi, başarı kriterlerini tutturması durumunda okuduğu bölümden herhangi bir örgün eğitime geçiş yapabilecek. Örneğin işletmeden, İktisadi ve İdari Bilimlere, edebiyata veya eğitime gidebilecek. Bu devrim niteliğinde bir uygulamadır. Açık öğretim öğrencisinin önünü açma uygulamasıdır. Önümüzdeki dönemlerde mevzuatlarımızı buna uygun hale getireceğiz. Açık öğretime gelen öğrenciye artık açıktan mezun olacaksın durumu ortadan kalkacak. Başarılı öğrencilerin açık öğretimde önünü açacağız. Kimse sanmasın ki üniversiteyi kazanamayanlar açık öğretime gidiyor. Hayır bu sistemin içinde son derece başarılı öğrenciler var. Bundan sonra da gelecektir. Bu başarılı öğrencileri açık öğretime çekmek istiyoruz.''

İSTEYENE BURS VERİLECEK
31 Aralık 2009 itibariyle 1 milyon 320 bin açık öğretim öğrencisinin kayıt yenilediğini bildiren Prof. Dr. Aydın, konuşmasında, açık öğretim öğrencisi için üniversite sınav kılavuzunda yapılacak değişiklikle burs vereceklerini bildirerek ''Biz onlara sınırlı sayıda da olsa örgünde olduğu gibi bizi tercih ettikleri takdirde burs uygulamalarından yararlanma imkanı vereceğiz'' dedi.

kalan karakter 1000

mine mine

açıköğretimden örgün eğitime geçmek istiyorum bunu nasıl yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sewinirim

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 25.03.2014 18:04
serife serife

Merhabalar
Bilgilerinizde" Selçuk Üniversitesi'de fen edebiyat fakültesi okudu Geçmiş: Anadolu Üniversitesi "diye gördüm, o yüzden yazmak istedim. Ben şimdi açıktan Türk Dili Ve Edebiyat okurken ilk sene 80 ve üzeri ortalamam olursa örgün eğitime geçebilme hakkım varmış. Bu doğru mu ve Selçuk Üniversitesi'ne geçiş yapabilir miyim? Edebiyatı çok severim gerekirse buradaki derslere girerim Osmanlıca kelime yarışmasında birinciliğim var Edebiyata yakından ilgiliyim ne dersiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 26.07.2013 05:14
ye ye

sosyal hizmetler nasıl bir bölüm iş imkanı nasıl?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.04.2013 15:15
serhat serhat

ben hiç bişe anlamadım bu özgün eğitim nedir yani açık meslek lisesi gibi yeni bir lisemi ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.10.2013 19:23
nevruz nevruz

ben adalet okuyorum açıktan örgün hukuka geçiş yapabilirmiyim lütfen cvp yazın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.04.2013 21:39
nevruz nevruz

ben adalet okuyorum hukuk fakültesine geçebilecekmiyim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.04.2013 21:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.