5 günlük hava durumu
17 Temmuz 2010, Cumartesi

Başkanı açıklama yaptı

İlişkili haberler
ÖSYM Başkanı açıklama yaptı
"LYS kılavuzu hatalı" iddiası
  • Giriş Tarihi : 17.7.2010 15:26:58
  • Güncelleme Tarihi : 20.7.2010 16:48:38
  • AA
ÖSYM Başkanı açıklama yaptı
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Başkanı Prof. Dr. , ''2010 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları u''nda olduğu iddialarına ilişkin, belirgin bir hata olmadığını belirterek, ''Engellilerin yerleştiği bazı programların minimum puan ve başarı sırası biraz düşük yazılmış. Bu konuyla ilgili olarak Pazartesi günü açıklama yapacağız'' dedi.

Yarımağan, ''2010 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu''nda hata olduğu iddialarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Belirgin bir hata yok'' diye konuştu.

Bu konuyla ilgili olarak 19 Temmuz Pazartesi günü açıklama yapacaklarını bildiren Yarımağan, ''Küçük bir hata var ve engellilerle ilgili. Engellilerin yerleştiği bazı programların minimum puan ve başarı sırası, engelli adaylar nedeniyle biraz düşük yazılmış'' dedi.

''Kılavuz yeniden düzenlenecek mi?'' sorusuna Yarımağan, ''Hayır'' yanıtını verdi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan, Pazartesi günü yapacakları açıklamayla ilgili olarak, ''Bir-iki küçük düzeltme yapacağız'' diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.