X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Boğaziçi öğrencileri Starbucks’ı işgal etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Boğaziçi öğrencileri Starbucks’ı işgal etti

  • Giriş Tarihi: 7.12.2011 10:37 Güncelleme Tarihi: 7.12.2011 13:36

Boğaziçi Üniversitesinde açılan Starbucks öğrenciler tarafından işgal edildi. Öğrenciler, geceyi de Starbucks'ta geçirdi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, üniversitede açılan Starbucks'ı işgal etti. Boğaziçi Üniversitesi'nin Güney Kampüse Starbucks açılmasına izin vermesi, öğrenciler tarafından protesto edildi. Öğrenciler yaptıkları yürüyüşün ardından kafeyi işgal etti. öğrenciler çalışmayı durdururken evlerinden getirdikleri yiyecekleri ve içecekleri masalara koyarak eylem başlattı.

ÜNİVERSİTE PAZAR HALİNE GELDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsünde bulunan kütüphane önünde toplanan öğrenciler, önce rektörlük binasına yürüdü. Rektörlüğün önünde yapılan açıklamada "Okulun küresel şirketlere açılmasıyla birlikte kampüs çokuluslu firmaların ticari faaliyetlerini yürütebildiği bir pazar haline geldi" denildi.

Açıklamanın ardından Starbucks'a yürüyen öğrenciler, "Okulumuza yerleşiyoruz" sloganıyla yaptıkları yemekleri kafenin mutfağında dağıtmaya başladı. Müzikleriyle ve tartışmalarıyla Starbucks'ta kalmaya devam eden öğrencilere akademisyenler de destek verdi.

STARBUCKS'TAN AÇIKLAMA

Boğaziçi Üniversitesi'nde kurallara uygun şekilde ve talebe istinaden hizmet vermeye çalışan bir işletme olarak, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin üniversiteden beklentileri ya da kampüs içinde yaşadıkları sıkıntılar ile alakalı, öğrenciler ve üniversite yönetimi arasında bir taraf olmadığımızın altını önemle çizmek isteriz.

Bu nedenle; mağazamızda üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ile ilgili olarak, çalışanlarımız ve misafirlerimizin güvenliği için gerekli önemleri alarak, konuyu yakın olarak takip etmekteyiz.

Öğrencilerin isteklerini dile getirmelerine sonsuz saygı duymaktayız. Ancak onların bu haklarının kısıtlanmaması kadar, Starbucks mağazamızda da misafirlerimizin hizmet alma özgürlüklerinin kısıtlanmaması ve tepkilerin mağaza dışında gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Öğrencilerin üniversiteden beklentilerinin en kısa zamanda karşılanacağına, üniversite ve öğrenciler arasındaki anlaşmazlıkların en kısa sürede çözüleceğine; böylece tüm üniversite öğrencilerine ve çalışanlarına en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyoruz.

kalan karakter 1000

zavalli univ.ler zavalli univ.ler

iste! bogazici sozde en iyi universite ama hale bak! bilimin pesinden gideceklerine, siyasi politik sacmaliklarla ugrasiyorlar! sonra neden dunyadaki en iyi universiteler arasinda turkiyeden univ. yok demeyin! sebebi ortada...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 07.12.2011 15:27
bOGAZİCİ bOGAZİCİ

Yarısı yarın gidip starbuckstan kahve almayacaksa adam deilim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 07.12.2011 14:02
mr mr

yapılan dogrudur ..dusunen gencleri seviyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.12.2011 12:42
1907-ANTALYA 1907-ANTALYA

BU öğrenciler de ilginç . kafeye amerikada giderler caddede giderler okulda görmek istemezler neden acaba ???

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 07.12.2011 12:34
cemal cemal

bravo, helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.12.2011 11:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.