X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Formaya geri dönüş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Formaya geri dönüş!

  • Giriş Tarihi: 27.3.2013 10:21 Güncelleme Tarihi: 27.3.2013 13:48

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, serbest kıyafet uygulamasının zorunlu tutulmayacağını, veli kararı ile formaya devam edilebileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sivas'ta devlet okulunda velilerin serbest kıyafet uygulamasına karşın formaya devam kararı almasını örnek gösterdi. "Başka okullar da bu yönde karar alabilir. Mevcut yönetmelikte bu konuda bir yasak yok" dedi.

Bakan Avcı Meclis'te, gelecek yıldan itibaren uygulanması beklenen serbest kıyafete ilişkin soruları yanıtladı. Avcı tıpkı özel okullarda olduğu gibi devlet okullarında da serbest kıyafet kararını velilerin verebileceğini söyledi. Nabi Avcı bunun önünde herhangi bir mevzuat engeli bulunmadığını dile getirdi.

Mili Eğitim Bakanı'nın bu mesajı , gelecek yıldan itibaren başlaması öngörülen serbest kıyafet uygulamasının her devlet okulu için zorunlu tutulmayacağı, veli kararı ile formaya devam edilebileceğine işaret etti.

kalan karakter 1000

yağmur demir yağmur demir

keşke forma giyilse.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 30.03.2013 11:18
 BİZE HERYER TRABZON BİZE HERYER TRABZON

bence öğrenci ruhu formada gizlidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 28.03.2013 09:34
Yorumsuz Yorumsuz

aslında ülke çok gelişti, eskisi gibi değil artık herkes çocuğuna çeşit çeşit elbise alabiliyor, keşke serbest kalsaydı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.03.2013 15:13
saygılar saygılar

serbest kıyafet zorunlu olmalı,hiç öyle zengin,fakir olayına girmeyin.aileler günde 3-4 paket sigaraya para,buluyor,iş çocuğa gelince herkes fakir kesiliyor,her keseye göre kıyafet var,çocuklarınıza değer verin.hırs düşkünlüğünü aileler çocuklarına kendileri aşılıyor,biri ev,araba aldıysa,hemen ev,araba alınır....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 27.03.2013 14:24
ben ben

Okul formasından daha ucuza kıyafet alınabilir.Bunun fakirlikle alakası yok.Okul dışında forma giymiyor öğrenciler değil mi?Kıyafetler eskisi kadar pahalı da değil.Ayrıca tekdüze olmaktan kurtulur öğrenciler.İsteyen yine formayla gelsin...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.03.2013 13:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.