X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB atama tarihlerini belirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

tarihlerini belirledi

  • Giriş Tarihi: 17.5.2013 11:51 Güncelleme Tarihi: 17.5.2013 11:55

, lerin ve yer değiştirme tarihlerini belirledi.

Buna göre, lerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişiklikleri haziran ve temmuzda yapılacak. Alan değişikliği işlemleri temmuz, ndan yer değiştirmeler 15 Temmuz-5 Ağustos'ta, ilk lar ise 16-29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı imzasıyla öğretmenlerin yer değiştirmelerine yönelik yazı valiliklere gönderildi.

2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren okullarının ilkokul ve olarak yeniden yapılandırıldığı hatırlatılan yazıda, bu okulların dönüşüm işlemlerinin 2014-2015 yılına kadar kademeli olarak tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi.

Geçen yıl başlatılan dönüşümün devam ettiği bildirilen yazıda, şu bilgiler yer aldı:

"İlköğretim okullarının bağımsız ilkokul ya da ortaokul şeklindeki yapılandırılması işlemleri, öğretmen ve yönetici ların güncellenebilmesi bakımından dönüşüm onay işlemleri mayıs sonu itibarıyla tamamlanarak, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı ders kesimi tarihinde dönüştürülen ve kapatılan okulların öğretmen ve yönetici norm kadro güncelleme işlemleri sona erdirilecek. Norm kadro güncellemeleri 20 Mayıs-21 Haziran 2013'te yapılacak.

İlköğretim okullarında görev yapan öğretmenler dönüştürme sonucunda oluşturulan ve ilişkilendirildikleri ilkokula ya da ortaokula alanları dikkate alınarak öncelikle atanacaklar. Sınıf öğretmenlerinin önceki sınıflarını okutmaya devam etmeleri sağlanacak. Ara sınıflarda sınıf birleştirilmesi yoluyla öğretmenlerin norm fazlası durumuna düşürülmesine meydan verilmeyecek."

"İstekli öğretmenlere norm kadro fazlası olma imkanı"

Bu okullara yapılan atamalar sonrasında yapılacak norm kadro güncellemelerinden sonra öğretmen fazlalığı oluşması durumunda, istekli öğretmenlere norm kadro fazlası olarak ayrılma imkanı sağlanacağı bildirilen yazıda, şu bilgilere yer verildi:

"Bu öğretmenler bulundukları eğitim kurumunda çalışmaları gereken süre şartı aranmadan il içinde yer değişikliği isteğinde bulunabilecek. Hizmet puanı itibarıyla isteği doğrultusunda il içinde atanamayan bu öğretmenler, öncelikle o eğitim bölgesi içindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ilçe içindeki ya da il içindeki diğer okullara da atanabilecek.

Bu okullarda belirlenen norm kadrodan fazla öğretmen bulunması ve ayrılmaya istekli öğretmen bulunmaması durumunda hizmet puan üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirmeden sonra hizmet puanı en düşükler norm kadro fazlası olarak belirlenecek. Bu öğretmenler öncelikle o eğitim bölgesindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ilçe içindeki ya da il içindeki diğer okullara atanacak."

Eylülden önce sonuçlanacak

Söz konusu öğretmenlerin yer değişikliklerinin her yılki atama plan ve programları çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde yapılacağı vurgulanan yazıda, şunlar kaydedildi:

"Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer derişiklikleri haziran ve temmuz, alan değişikliği işlemleri temmuz, özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz-5 Ağustos'ta, ilk atamalar 16-29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

2013-2014 eğitim ve öğretim yılına sağlıklı bir şekilde başlanılması bakımından ağustos ayı sonu itibarıyla her türlü atama ve yer değişikliklerin sonuçlandırılması planlanmaktadır.

İl milli eğitim müdürlüklerinin bu planlama çerçevesinde illerindeki planlamaları yaparak, herhangi bir aksaklığa meydan vermeden okulların yeni oluşumlarını tamamlamaları, bu okullarda görevli öğretmenlere de her türlü rehberlikte bulunmak suretiyle atamalarını titizlikle gerçekleştirmeleri gerekmektedir."

kalan karakter 1000

elektrik öğretmenii elektrik öğretmenii

eylüldeki mağduriyetimizin giderilmesi için şubatta en az 200 kadro istiyoruz. elektrik öğretmenlerinin sesini lütfen duyun artık.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.01.2016 14:16
seçim öncesi atama seçim öncesi atama

mayısta atama olacak Allahın izniyle umutlandık umutlandırıldık seçimlerden önce 40.000 öğretmen atanırsa güçlü bir ses olacak özellikle bu yıl 76-77-78-80-85 puanla atanamayan branş öğretmenleri atanacak adalet geç de olsa yerini bulacak haydi bilge adam dileklerimiz seninle

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2015 21:33
kpss mağduru kpss mağduru

bizim gibi diğer bölümlerden mezun olan arkadaşlarımızla ortak bir sorunumuz var yüksek puanlarla atanamadık geçen yıl 75 puan alan sosyalbilgiler öğretmeni olarak atandı ama bu yıl daha yüksek puanla almamıza rağmen atanamadık umutlandırdığınız yeter artık verilen atama sözü tutulmalı hazirana kadar mağduriyetlerimizi giderecek bir atama bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2015 21:33
erkaneseli erkaneseli

Ben de rehber öğretmenim. Özür durumu yer değiştirme talebinde ben de bulunacağım. Araştırdığım kadarıyla raporu aldıktan sonra kesin oluyormuş. Zaten alanımızda açık fazla olduğu için norm sıkıntısı da pek olmuyor. Kısmetse olur inşallah...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.07.2013 13:26
yasmin yasmin

merhabalar sizce sağlık kurulu raporunu aldıktan sonra atama işlemleri kesn olur mu bölümüm pdr

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 04.07.2013 17:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.