X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sınıfta kalmak geri geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

geri geliyor

  • Giriş Tarihi: 24.5.2013 10:37

artık eskisi kadar kolay olmayacak. , sürekli devamsızlık yapan öğrencilerle ders geçmek için gerekli olan notu alamayanların “” sistemi tarafından sınıf tekrarına bırakılacağını açıkladı.

de öğrenim gören öğrencilerin sınıfta kalma korkusu yeniden geliyor. Sürekli devamsız ve derslerinden yeteri kadar not alamayan bütün öğrenciler sınıf tekrarına bırakılacak. İl milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderen Temel Eğitim Genel Müdürü , "okula devamı sağlanamayan sürekli devamsız öğrenciler ile derslerden yeteri kadar not almamış kaynaştırma ve özel eğitim öğrencileri de dahil, ilköğretim kurumlarında benzer konumdaki tüm öğrencilerin tarafından sınıf tekrarına bırakılacağını" açıkladı. İlgili yönetmelikler kapsamında ilköğretim kurumlarına kaydedilen mecburi ilköğretim çağındaki öğrencilerin velilerinin öğrencilerin okula devamını sağlamakla yükümlü olduğunu vurgulayan Kocabıyık, okul yönetimlerinin, milli eğitim müdürlüklerinin, il eğitim denetmelerinin, muhtarlar ve mülki amirlerin de bu sorumluluğu taşıdığını söyledi.

Böylece İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde "Öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaz" ve "Kaynaştırma ve özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam eden öğrencilere başarısızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılmaz" ifadeleri de tarih oymuş oldu.

kalan karakter 1000

Nevzat Nevzat

MEB on yıldır ilk defa doğru bir şey yapacak gibi görünüyor.Biz eğitimciler için iyi olur, Çalışanla çalışmayanı ayırt etmiş oluruz.Belki kaliteyi yakalarız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır11
cevapla 29.05.2013 12:24
tolghan tolghan

bu senı ıcın gecerlımı bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.05.2013 20:44
ergün ergün

aynı görüşte olmayan 7 kişi neyine katılmıyorlar acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.05.2013 17:37
mir mir

belki sıfır çeken öğrenci sayısının artışını meb artık anlamıştır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 24.05.2013 15:54
osman osman

İnandınız mı?Hangi alınan kararın arkasında duruluyor.Önce devlet olmak lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.05.2013 15:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.