X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YÖK'ten flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YÖK'ten flaş açıklama

  • Giriş Tarihi: 6.9.2013 16:03 Güncelleme Tarihi: 6.9.2013 17:41

Çetinsaya, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere sözlü saldırıya ilişkin konuştu. Çetinsaya "ODTÜ yönetiminden derhal soruşturma açılmasını bekliyoruz" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere yönelik saldırıyı kınayarak, gerekli yasal müdahalelerin yapılacağını belirtti. Prof. Dr. Çetinsaya, ODTÜ yönetiminin bu konuda soruşturma açmasını beklediklerini ifade etti.

Gökhan Çetinsaya, yaptığı yazılı açıklamada, ODTÜ'de dün yaşanan olayla ilgili yaşadığı hayret ve üzüntüyü dile getirdi. Üniversitelerde bu tür olayların yaşanmasına izin vermeyeceklerini belirten Çetinsaya, yaşananları utanç tablosu olarak nitelendirdi.

Başörtüsü taktığı için baskı gören öğrencilerin olduğu bir utanç tablosunu Türkiye'nin bir daha yaşamayacağını söyleyen Çetinsaya; dün yaşanan olayın öğrenciler arasında bir çatışma ya da gerginlik olarak nitelenemeyeceğini, yapılanın doğrudan bir taciz ve öğrenim hakkına saldırı anlamına geldiğini kaydetti.

ODTÜ yönetiminin bu konuda soruşturma açmasını beklediklerini ifade eden Çetinsaya, Türkiye'nin yeniden öğrenci olayları ile istikrarsızlaştırılamayacağını, artık eski Türkiye'de yaşanılmadığının herkes tarafından bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Üniversitelerde şiddete başvurmamak, temel insan hak ve özgürlüklerine saldırmamak ve ayrımcılık yapmamak kaydıyla her tür görüşün özgürce ifade edilebileceğini belirten Çetinsaya, şiddete ortam hazırlayan, temel insan hak ve özgürlüklerine saldıran, tacizkar ifadelerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini kaydetti. Çetinsaya, bu konuda gerekli yasal müdahalelerin yapılacağını vurguladı.

ODTÜ'DEN AÇIKLAMA

ODTÜ'den yapılan açıklamada, başörtülü öğrencilere yapılan sözlü müdahale olayının ayrıntılı olarak incelendiği belirtildi.

kalan karakter 1000

Hasan Hasan

Sayın yök başkanımız ek yerleştirmeler yakınlaşmışken hala baraj 180 den 160 e çekilmesi konusunda geçen yılki inadında ısrarcı ki sanırım 2013 yök kurbanı gençlik bu senede kapıda kalıcak. Boş kontejan olduğunu bilirken bekletilen gençliği neyle oyalıcaksınız sormak isterim. 180 sınırında yerleşen 160 da kalan arasındaki eğitim ve bilgi farkı nedir.Bu yılda bırakın gençliğin istediği gibi olsun sonucu birde böyle görelim olmadı alan bazında düşürntm-mf

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.09.2013 08:58
mehmet erkan dalkilic mehmet erkan dalkilic

utanc tablosu prodüsiert hususi olarak yapmayin ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.09.2013 23:46
En Süper GaLaTaSaRaY En Süper GaLaTaSaRaY

başörtülüleri cemaatçi diye dışlarsanız onlarda sizi atatürkçü diye dışlar! kimse kimseye hiçbir şekilde düşüncesinden, kıyafetinden dolayı yargılayamaz. o ezikler ile ilgili yök idari işlem yapmalı diğerlerine ders olsun. odtü solcuların teröristlerin arka bahçesi değil!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.09.2013 19:27
smhbrm smhbrm // BURSA

Keşke YÖK başkanı, videoyu izleyip öyle açıklama yapsaydı. O zaman bu türbanlı kişilerin ODTÜ'de öğrenci olmadığını öğrenmiş olurdu. Nitekim özel güvenlik gelerek bu kişileri kampüs dışına çıkarmıştır. Olay saptırılarak ODTÜ üzerine oyunlar oynanmak istenmektedir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.09.2013 18:24
alper alper

Savcılığın odtü yönetimi hakkında soruşturma açması lazım.Neden odtü disiplin mekanizmasını işletmiyor.
Burada savcılarımız daha iyi bilir Tck'nın görevi kötüye kullanma ile ilgili maddelerini işletip soruşturma açabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.09.2013 17:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.