X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dershanelere bir yıl daha ek süre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dershanelere bir yıl daha ek süre

  • Giriş Tarihi: 22.2.2014 17:14 Güncelleme Tarihi: 22.2.2014 18:42

Özel dershanelere ve öğrenci etüt merkezlerine, gerekli dönüşümü yapabilmeleri için 2017/2018 eğitim öğretim yılı bitimine kadar tanınan süre 1 yıl uzatıldı.

Özel dershanelere ve öğrenci etüt merkezlerine gerekli dönüşümü yapabilmeleri için 2017/2018 eğitim öğretim yılı bitimine kadar tanınan süre 1 yıl uzatıldı.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazın Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan kanun tasarısının görüşmeleri sürüyor.

Tasarının, dershane ve öğrenci etüt merkezlerinin, özel okullara, geçici olarak açık öğretim yapan liselere dönüşebilmeleri için 2017/2018 eğitim öğretim yılı bitimine kadar tanınan süre verilen önergeyle uzatıldı. Özel dershanelere tanınan dönüşüm takvimi önergeyle, 2018/2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar uzatıldı.

Emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almayan, dershane ile öğrenci etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerin, KPSS'ye girmeden, gerekli şartları taşımaları halinde, sözlü sınavda başarılı olmak şartıyla öğretmen unvanlı memur kadrolarına atanmasını öngören madde üzerinde de önerge verildi. Fen edebiyat mezunu usta öğreticilerin de düzenlemeden yararlanması amacıyla verilen önergeyle "öğretmen" ibaresi, "eğitim personeli" şeklinde değiştiriliyor.

Önergeyle, bakanlıkta istihdam edilenlerin, ayrıldıkları özel eğitim kurumlarından kıdem ve ihbar tazminatı talep etmemesi de hükme bağlanıyor.

Eğitim ve öğretim desteğinin, "özel okullarda boş kalan öğrenci kapasitesi için" verileceğine dair ibare, "kontenjanı dolduramayan okullar için avantaj sağlayacağı" gerekçesiyle çıkarıldı. Böylece, yardımın boş kontenjanlar için değil belli sayı ve kriterleri taşıyan kayıtlı öğrencilere getirilmesi sağlanıyor.

kalan karakter 1000

erdogan erdogan

paralel devlet halen etkili demek =))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 22.02.2014 22:13
süper türkiye süper türkiye

kapatın bu sahte eğitimi,cemaat dershanelerini.türkiyede dershane verilecek ise bunu devletin okulları yapmalı.devlet eğitimini her köşeye vermelidir.cumaertesi ve pazar günleri kurslar yapılabilir.milletten ya bedava yada az bir ücret ile bu işi rahat olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 22.02.2014 20:01
?zbek ?zbek

kapatın gitsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 22.02.2014 19:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.