X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB'den çok önemli adım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den çok önemli adım!

  • Giriş Tarihi: 13.11.2014 11:01 Güncelleme Tarihi: 13.11.2014 11:03
MEB'den çok önemli adım!
MEB'den çok önemli adım!

’ndan uyuşturucuyla mücadelede dev adım. Verilen eğitimlerle öğrenciler stresle başa çıkarak ‘hayır' diyebilmeyi öğrenecek.

, uyuşturucuyla mücadelede yol haritasını belirledi. Zararlı maddelerle mücadele konusunda önemli kararlara imza atan Bakanlığın Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan genelgesinde, alkol ve uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığında, en önemli risk grubunun 12-18 yaş arası öğrencilerin olduğu belirtilerek şu tedbirlerin alınması istendi:

İŞTE O KARARLAR

- Yatılı okul ve pansiyonu bulunan okullardan başlamak üzere yöneticiler ile öğretmenlere uyuşturucu eğitimi konusunda hizmet içi eğitim verilecek.

- Öğrencilerin stresle başa çıkma, çatışma çözme becerileri geliştirme, etkili reddetme davranışı, "hayır" diyebilme, akran baskısına karşı koyma, öfke yönetimi konularında becerileri geliştirilecek.

- Eğitim ortamında kullanılan kırtasiye malzemeleri ile mesleki eğitim ve iş eğitiminde su bazlı ürünler tercih edilecek.

- Başta eğitim kurumlarının lavaboları olmak üzere diğer tüm alanlar sıkı denetlenecek.

Kaynak: Akşam

kalan karakter 1000

osman osman

Okul öncesinden itibaren yaptırımlı eğitim uygulanmalı,küçüklükten itibaren her istediği yapılan çocuğa hayır demeyi öğreteceklermiş,gerçekten çok komik.Avrupalı özellikle alman bu konuda öncü.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.12.2014 08:25
durmak yok yola devam... durmak yok yola devam...

bazı okullara kimin girip çıktığı belli olmuyor bence öğrencilerin öğrenci olup olmadığı belli olmalı üstlerine okul armaları yada kılık kıyafetleri aynı olmalı.öğretmenler ve okul yöneticileri öğrencilerini tanımalı.dışardan yabancı kim geliyosa bunu anlamalılar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.11.2014 11:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.