X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB: TEOG itirazları internetten yapılabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

: itirazları internetten yapılabilecek

  • Giriş Tarihi: 1.12.2014 12:44
MEB: TEOG itirazları internetten yapılabilecek
MEB: TEOG itirazları internetten yapılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (), sınavlara itirazların internet üzerinden alınabileceği "Sınav İtiraz Modülü"nü faaliyete geçirdi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sistemi kapsamında, 26-27 Kasım'da yapılan ortak sınavlarla ilgili itirazlar internet üzerinden yapılabilecek.

"Sınav İtiraz Modülü"ne, "http://esinav..gov.tr/ItirazGiris.aspx" adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

MAZERET SINAVLARI 13-14 ARALIK'TA

Mazeret sınavları ise 13-14 Aralık'ta yapılacak. İkinci dönem ise merkezi ortak sınavlar, 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarına, olumsuz hava koşulları nedeniyle giremeyen öğrencilerin 13-14 Aralık'ta mazeret sınavına alınacağını açıklad

kalan karakter 1000

Berke Berke

TEOG Fen A-9 sorusuna (Örümcek Genli Keçi) yaptığım itirazın sonucu belli oldu. MEB konuyla ilgili itirazıma yaptığı gerekçesinden bahsetmek istiyorum. Bana 10. sınıf ders kitabından örnek verilmiş güler misin? ağlar mısın? (İsteyene e-mail gönderirim.) MEB ve adını duymadığım yardımcı kitapları kendilerine göre yorumlayarak 2-3 yerinde renklendirme yapmış ve haklı olduğunu sözde kanıtlamaya çalışmış ancak alıntı yapılan ve kendilerine göre bazı yerleri renklendirilen aynı kitabın bir çok yerinde hatta aynı sayfalarda sorunun hatalı olduğunu bariz belli eden yerleri görmezden gelmiştir. Bu kadar veli ve öğrencinin hakkına giriyorsunuz. Bu hatayı düzeltecek devletimin adaletli mahkemeleri ve yapılan yanlışı gören Yüce Rabbim var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.12.2015 21:07
hatice feyze hatice feyze

ben sınava giremedim de nerde giricem acaba yaaaa tarihini bliyorum aslında da nerde girecegimi bilmiyorum nolur yardım edinn

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 08.12.2014 19:57
ayşe ayşe

yaa!!!feni kim sordu daha doğrusu o nasıl sorulardı.2. ünitenin yarusu dediniz tam 10 soru ordan geldi .boşunamı 1. üniteyi işledik...fen sorusu hep yanlış sorularıydı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 06.12.2014 20:10
ahmet ahmet

fen dersi cevap anahtarında A=5.B=5.C=5.D=5 eşit sayıdadır.Buna göre doğruluğundan emin olduğun soruları yap.Geriye kalan 2_3 sorunun cevabını bu formüle göre işaretle.inceleyin .görün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 03.12.2014 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.