X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karnelerde değişime gidiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karnelerde değişime gidiliyor

  • Giriş Tarihi: 18.12.2014 08:20 Güncelleme Tarihi: 18.12.2014 10:42
Karnelerde değişime gidiliyor
Karnelerde değişime gidiliyor

Milli Eğitim, önümüzdeki ay tamamlanacak olan birinci dönem için öğrencilere verilecek olan karnelerde ve belgelerde değişiklik yaptı.

Yeni eğitim sistemi 4+4+4 ile birlikte ilköğretim kurumu olarak anılan 1-8. sınıflar ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu olarak ayrılmıştı.

Bakanlık bu uygulamayı karnelere de yansıttı. Buna göre karnelerin ön yüzündeki 'ilköğretim kurumu karnesi' ifadesi yerine ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrenci karnesi ifadesi kullanılacak.

Böylelikle imam hatip ifadesi ilk kez karnelerin üzerinde yer almış olacak. "Başarı Üstün Başarı ve Onur" belgeleri yerine ilköğretim kurumlarındaki tüm sınıflardaki öğrencilere iftihar belgesi verilecek. Ayrıca ilkokul seviyesine verilmeyen takdir ve teşekkür belgesi artık ilkokul kademesinde de verilecek. Bu kapsamda ilkokul 4'üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarına takdir ve teşekkür belgesi verilebilecek (Türkiye)

kalan karakter 1000

melek melek

karnede degısıklık yapcaklarına once egıtım sıstemını duzenlesınler

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 18.12.2014 15:25
Hayrettin HATUNOĞLU Hayrettin HATUNOĞLU

Ne büyük refom. Eğitimde büyük değişiklik yapmışlar. Demek karnelere: İlkokul, Ortaokul,Lise yazılacakmış helal olsun bu değişiklik ile eğitim problemleri kökten çözülür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır5
cevapla 18.12.2014 09:49
isimsiz isimsiz

LAf Olsun Diye Yazan Vatandaş, gerçekten laf olsun diye yazmışsın. Geçmişten bir tane 70 kişilik sınıf örneği veriniz. Benim iki çocuğum okuyor her iksinin de sınıfları 38 kişilik. Ders kitaplarındaki rant işi bitmişmiş devlet kendi matbaasında mı basıyor da rant işi bitsin. Hadi basım işide tamam kitap içeriklerini devletin maaşla çalışan memurları mı hazırlıyor. Ben bu yıl iki çocuk için 180 tl yardımcı kitap parası ödedim. Ayrıca iki çocuk için 100 er lire okula katkı payı ödeyeceğim. ki bu paralarla okul kömür sabun vs. satın alacakmış. Sınav, fotokopi parası adı altında istenenlerde cabası.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 18.12.2014 13:25
laf olsun diye yazın işte laf olsun diye yazın işte

Reform olduğunu kim iddia etti. Bir şey değişecekmiş adamlar bunu haber yapmış. Basiretsizlik göstergesi mi oluyor şimdi bu. Cumhuriyet tarihindeki atanan öğretmenlerin yarısını, bu hükümet atadı, 70 kişilik sınıflar 30 lara 25 lere düştü, dünya kadar derslik açıldı. okullar revize edildi, rant kapısı olan kitap işini devlet ele aldı bedava veriyor. Öğretmenlere enflasyonun altında zam verilmedi tam tersi ek ödemelerle belli bir seviyeye çekildi. şimdi fatih projesiyle dünyada bir ilk yapılacak. reform görmek istiyorsan bunlara bak. Ha herşey güllük gülistanlık mı tabiki değil ama bi şükret be kardeşim. Daha da iyi olsun diye de dua et

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır6
cevapla 18.12.2014 12:11
eses eses

Amerika aya çıkıyor biz hala karne üzerindeki yaıları düzeltiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır7
cevapla 18.12.2014 09:39
mehmet mehmet

şu milli eğitim sistemini 12 yıldır bir düzene sokamadılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır5
cevapla 18.12.2014 09:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.