X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TEOG'a itiraz sayısında düşüş yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'a itiraz sayısında düşüş yaşandı

  • Giriş Tarihi: 23.12.2014 16:39 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 16:39
TEOG'a itiraz sayısında düşüş yaşandı
TEOG'a itiraz sayısında düşüş yaşandı

sistemi kapsamında gerçekleştirilen ortak sınavlara yapılan itirazlarda geçen yıla göre yüzde 97'lik bir düşüş yaşandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulamaya konulan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sistemi kapsamında gerçekleştirilen ortak sınavlara yapılan itirazlarda, geçen yıla göre yüzde 97'lik bir düşüş yaşandı. Geçen yıl aynı dönemde 8 bin 200 olan itiraz sayısı, bu yıl 268'e geriledi.

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl sınav itirazlarını daha hızlı ve daha kolay alabilmek için itiraz modülünü hayata geçirdi. İlk kez, 26-27 Kasım'da gerçekleştirilen merkezi ortak sınavlar sonrası faaliyete geçirilen itiraz modülü sayesinde, sınavlara itirazlar internet üzerinden alınmaya başlandı. Bu durum velilerin sorulara itirazlarını kolaylaştırdı.

Bu yıl sınavlar sonrası 268 soruya itiraz geldi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılında gerçekleştirilen ortak sınavlarda, itiraz sayısı 8 bin 200 olarak tespit edilmişti. Bu şekilde itiraz oranında, bir önceki döneme kıyasla yaklaşık yüzde 97 düşüş görüldü.

"Sınav İtiraz Modülü"ne, "http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx" adresinden ulaşılabiliyor. İtiraz başvuruları, öğrencinin T.C. kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılarak yapılıyor.

kalan karakter 1000

TÜRKEÇ TÜRKEÇ

Türkçedeki virgüllü sorunun davası hala sonuçlanmamış. ama kesinlikle iptal gerektiriyor. çünkü A ve C şıkları soruya uygun oluyor. Sorunun iptalini talep ederim...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 27.12.2014 19:03
ÖTELEMELİ YANSIMA İPTAL OLMALI!!! ÖTELEMELİ YANSIMA İPTAL OLMALI!!!

Teog' da matematikteki ötelemeli yansıma sorusu hatalıdır. çünkü A şıkkındaki H harfinin alt ve üst kısımları eşit değildi. Yani sadece öteleme yapılmış oluyor, doğru cevap çıkmıyor. Bu soruya dava açılmamış olabilir. fakat dikkatli öğrencilerin hakkının yenmemesi için yetkililerden gereğinin yapılmasını arz ederim...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.12.2014 19:00
xxl xxl

öğretmenler kitapçığın doğru işaretlenip işaretlenmediğine bakıyormu ya ben kitapçığımı işaretlediğimi hatırlamıyorum lütfen yardım edin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.12.2014 19:47
Betül Betül

Üzgünüm ama tabi ki bakıyorlar. işaretlemediysen yada yanlış işaretlediysen sistem saymaz kitapçığa değil cevap anahtarına bakıyorlar teogda benim bildiğim bu ama yinede bir öğretmenlerine danış umarım işaretlemişdirsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.12.2014 20:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.