X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB, 300 engelli öğretmen alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

, 300 alacak

  • Giriş Tarihi: 13.2.2015 10:29
MEB, 300 engelli öğretmen alacak
MEB, 300 engelli öğretmen alacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 300 alacak. Başvurular, 18-24 Şubat'ta alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca, EKPSS puan üstünlüğüne göre 300 istihdam edilecek. Başvurular, 18-24 Şubat'ta alınacak.

Başvuru formunun çıktısı, istenen diğer belgelerle birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırılacak. Başvuruda, adaylardan diploma veya öğretim durumu belgesi, pedagojik formasyon ve 2014 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek. Ayrıca adaylardan herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adaylardan, başvuru sırasında muvafakat belgesi istenmeyecek.

Yerleştirmeler, EKPSS puan üstünlüğüne göre ve Bakanlıkça il emrine yapılacak. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri, Valiliklerce belirlenecek.

Başvurulara ilişkin ayrıntılı bilgiye, Bakanlığın "ikgm..gov.tr" adresinden ulaşılabilinecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.