X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 5'inci sınıflarda maarif koleji uygulaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

5'inci sınıflarda maarif koleji uygulaması

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015
5'inci sınıflarda maarif koleji uygulaması
5'inci sınıflarda maarif koleji uygulaması

Bakan Avcı, 5'inci sınıflarda yabancı dil ağırlıklı yeni bir müfredat çalışması yapıldığını açıkladı. Maarif kolejlerinden esinlenerek hazırlanan çalışma kapsamında haftada 23 saat verilecek

Milli Eğitim Bakanı , 5'inci sınıflarda yabancı dil eğitimine ağırlık veren bir müfredat çalışması hazırladıklarını açıkladı. Öğrencilerin daha erken yaşta yabancı dil eğitimi almaları için yapılan çalışma maarif kolejlerinden esinlenerek hazırlandı. Haftalık 35 ders saatinin 23 saati yabancı dile, 6 saati de Türkçeye ayrılacak. Avcı "Önce pilot uygulamalarla başlayacağız. Hem fiziki, hem beşeri altyapıları müsait olan özel okullarımız müfredat doğrultusunda hemen geçebilecekler" dedi.

TEMEL LİSELERE NÜFUS AYARI
"Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi"nin (DVE/İHE) kapanış konferansında konuşan Avcı, her ilçede bir Temel Lisenin olacağına yönelik iddialara da açıklık getirdi. Avcı "Büyük ilçelerde bunu yapamazsınız. Ama küçük ilçelerin bazılarında birleşerek yapmalarını teşvik için böyle bir düzenleme var. Üsküdar ile Bilecik Pazaryeri'ni karşılaştıramazsınız. Nüfus olarak birbiriyle karşılaştırılamayacak ilçelerimiz var. Bu konudaki uygulama nüfuslara, ihtiyaca göre yapılır" diye konuştu. Avcı, 4+4+4 uygulamasını yaparken, eğitim dışı kalan çocukların tekrar eğitim sistemine çekmek için tedbirler alındığını, açık lisenin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Avcı "Açık Lise kontenjanlarındaki artış, eğitim sistemine alamadığımız çocuklarımızı, almaya yönelik tedbirin sonucudur" dedi.

kalan karakter 1000

istanbulum istanbulum

bakan çok iyi biri. ön yargılarla atıp tutmasın hiç kimse. mantıklı düşünerek ihtiyatlı davranıyor. milli eğitimi yasalar çerçevesinde hiç kimsenin mağdur olmayacağı şeklide ayarlıyor. en azından kanun önünde eşitlik ilkesini baz alarak 70 milyon vatandaşın devlet eliyle eşit , objektif ve makul eğitim almasını sağlıyor. dershane kapatılmasındaki amaç ta o idi. herkes devlet eliyle objektif eğitim alsın diye düşünüldü. çok iyi niyetli biri

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.08.2015 16:34
M.E. M.E.

Her sene yeni bir sistem yeni bir uygulama yapmayın yeter artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.04.2015 09:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.