X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel ranta MEB darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel ranta MEB darbesi

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015
Paralel ranta MEB darbesi
Paralel ranta MEB darbesi

nın yılda 1 milyar TL'den fazla rant sağladığı yaprak testleri MEB ücretsiz basacak. İlk etapta TEOG'a hazırlık amacıyla basılan testler YGS ve LYS sınavları için de hazırlanacak

(MEB) Gülen Örgütü'nün en büyük rantına darbe vurdu. 'nın yılda 1 milyar liradan fazla gelir elde ettiği yaprak testleri artık MEB basacak. İlk etapta liseye geçiş sınavı TEOG'a hazırlık için basılan testler YGS ve LYS için de hazırlanacak. Yaprak testler, okullardaki takviye kurslara katılan öğrencilere ücretsiz dağıtılıyor. Kurslara gitmeyen öğrenciler ise yaprak testlerden MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden ücretsiz olarak indirip yararlanabilecek. Milli Eğitim Bakanı Paralel Yapı'ya ait yayınevlerinin kaynak kitap ve yaprak test pazarındaki payının yüksek olduğunu belirtmişti. Avcı "Bu konuda ciddi bir örgütlenme içerisinde olduklarını, yasal olmayan, bandrolsüz yayınlar pazarladıklarına dair duyumlar alıyoruz. Gerekli soruşturmalar yapılıyor. Kaynak kitap sorunu büyük ölçüde çözüldü" açıklamasında bulunmuştu.

24 AYRI TEST HAZIRLANDI

Testler, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 8'inci sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde her dersten 24 ayrı test biçiminde hazırlandı. Sorular, Türkiye'nin çeşitli illerindeki ortaokullardan görevlendirilen ve 8'inci sınıfta ders okutan 38 öğretmen tarafından üretildi. Testler 20 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutuldu.

BİR AYDA REKOR İLGİ

Mart ayının ilk haftasından itibaren yayımlanan testler, bir ayda 8 milyon 520 bin kez indirildi. En çok Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji testlerine ilgi oldu. Dershanelerin kapatılmasıyla ortaya çıkacak ihtiyacın giderilmesi için YGS ve LYS testleri de basılacak.

kalan karakter 1000

tatu tatu

tutarsa iyi olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.04.2015 10:09
öğretmen öğretmen

daha yaptığı hiçbir sınavın altından kalkamayan MEB in bastığı testten ne olacak Allah aşkına.bastığı kitapları biliyoruz skandal üstüne skandal.bastığı kitaplardan hiçbirisi okullarda kullanılmıyor ki

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır9
cevapla 15.04.2015 09:36
M.E. M.E.

Tebrikler yararlı bir çalışma

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 15.04.2015 09:20
e.baykara e.baykara

durmak yok yola devam.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 15.04.2015 08:48
Akif Akif

Millete ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten de çok güzel bişi

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 15.04.2015 02:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.