X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karabük ve Bolu'da eğitime kar engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karabük ve Bolu'da eğitime kar engeli

  • Giriş Tarihi: 3.12.2015 07:34 Güncelleme Tarihi: 3.12.2015 07:37
Karabük ve Bolu'da eğitime kar engeli
Karabük ve Bolu'da eğitime kar engeli

Karabük'ün Eskipazar ile Ovacık ilçelerinde ve Bolu'da olumsuz hava koşulları yüzünden eğitime ara verildi.

Eskipazar Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının iki gündür etkili olduğu, bugün de artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime bugün (3 Aralık 2015) ara verildiği belirtildi.

Ovacık Kaymakamlığının açıklamasında da olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Ovacık Spor Lisesi hariç eğitim öğretime bugün (3 Aralık 2015) ara verildiği ifade edildi.

Bolu'da eğitime kar engeli

Bolu'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bolu merkez ile bazı ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, öğrencilerin sağlık ve ulaşım imkanları göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bolu merkez, Gerede ve Yeniçağa ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği belirtilen açıklamada, ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile memur ve diğer kamu görevlilerinin de bir gün süreyle idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü kaydedildi.