ARKADAŞINA GÖNDER İşte Başkent'in çılgın projeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte Başkent'in çılgın leri

  • Giriş Tarihi: 25.5.2011 10:51 Güncelleme Tarihi: 25.5.2011 19:00

için planlanan 'mega ler' tarafından açıklandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, '', bugün sadece Türkiye'nin başşehri değil, dünyanın takip ettiği, izlediği, acaba ne diyecek diyerek merakla takip ettiği, gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir başşehir, bir Başkent oldu'' dedi.

Erdoğan, Ankara Ticaret Odasında (ATO) Ankara Tanıtım Toplantısındaki konuşmasında, ''Başkent Ankara için çok büyük bir heyecanı paylaştığımız bu tarihi günde, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum'' dedi.

Açıklayacağı projelerin, Ankara için, Türkiye için hayırlı olmasını dileyen , şu ana kadar İstanbul için iki büyük proje açıkladıklarını bunlardan birinin ''Kanal İstanbul Projesi'', diğerinin de İstanbul için ''2 Şehir Projesi'' olduğunu anımsattı.

12 Haziran seçimlerinin ardından, bu projelerin plan, etüd çalışmalarını en ince teferruatına kadar başlatacaklarını anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ben, İstanbul projelerimizi açıklarken, bazı hususların altını özellikle çizdim. İstanbul'daki projeler, lokal, yerel projeler değil. O projeler, İstanbul;u ilgilendirdiği kadar, Trakya'yı ilgilendirdiği kadar, onlardan çok daha fazla Türkiye'yi ilgilendiriyor. O projelerde, 10 binlerce kişinin çalışacak olması, projeler tamamlandığında ortaya çıkacak sanayi, ticaret ve yaşam merkezleri, ortadan kalkacak risk ve elde edilecek gelir, tüm Türkiye tarafından paylaşılacak. Yine ben, o projeleri açıklarken, benzeri projelerin başka kentler için de hazırlandığını ifade ettim. Şu anda neredeyse 81 vilayetin tamamında çok büyük projeler uyguluyoruz. Bölünmüş yollar, hastaneler, üniversiteler, derslikler, stadyumlar, adalet merkezleri, yerel hizmetler ve kentsel dönüşümlerle 81 vilayetin çehresi değişiyor. Bütün bu projelere ek olarak, İstanbul'un ardından, Ankara, İzmir ve Diyarbakır için yine büyük projelere hazırlandık ve hazırlanıyoruz. İşte bugün, Ankara için hazırlanan bu projeleri sizlerle paylaşacağız.''
Ankara'nın köklü bir tarihe sahip kent olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, ''Beş Şehir'' adlı eserin yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, Ankara ile ilgili ''Asırlar içinde uğradığı istilalar, üst üste yangınlar ve yağmalar, Ankara'da geçmiş zamanların pek az eserini bırakmıştır. Türk kültürünün kendinden evvel gelmiş medeniyetlerden kalan şeylerle bu kadar canlı surette rastgele karıştığı, haşır neşir olduğu pek az yer vardır. Kale'de ve onun eteğine serpilmiş mahallelerde, Türk velileri, Roma ve Bizans taşlarıyla sarmaş dolaş yatarlar. Dedelerimizin mezarlarından çıkan yeşillikler, hangi itikatların etrafında yontuldukları belli olmayan çok eski taşları kendi rahmaniyetleri ile yumuşatırlar'' dizelerini okudu.

kalan karakter 1000

hasan hasan

üçyıl geçti.hala ortada bir şey yok. Tam çılgın proje bunlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.04.2013 16:19
Sabahaddin Sabahaddin

Madem ankara okadar cok önemli neden bütün toplantolar istanbulda yapiliyor ??
Benim bildigim cumhurbaskani nerede ikamet ediyor ankarada ozaman neden Istanbul,Yoksa türkiyemize gelen yabanci devlet adamlari anit kabire gitmeyi istemedikleri icinmi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır6
cevapla 26.05.2011 02:02
sarmatyan sarmatyan

Oturduğunuz yerden uydurmayın be kardeşim, biz Karayalçın'ı da gördük bu şehirde tabi siz şimdi göremiyorsunuz! Niye? Dikili bir ağacı çakılı bir çivisi yok da ondan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 26.05.2011 00:54
kemal kılıçdaroğlu kemal kılıçdaroğlu

süper be kardeşim

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır5
cevapla 25.05.2011 21:00
cemo cemo

Sayın Melih Gökçek'e sordunuz mu, izin aldınız mı o böyle çılgınlıkları pek sevmez. Mümkünse çivi bile çakmasın, öyle otursun halka hizmeti kim yaparsa yapsın. Zaten 8 yıldır sizde iktidardasınız varsa yoksa ya İstanbul ya da başka iller. Ankara mı yok ya inanmıyorum!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır17
cevapla 25.05.2011 20:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.