ARKADAŞINA GÖNDER TL'ye yeni logo yarışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TL'ye yeni logo yarışı

  • Giriş Tarihi: 9.9.2011

Merkez Bankası TL'ye elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere, "TL Simge Yarışması" düzenleyecek

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, ''TL Simge Yarışması'' düzenleyecek. Merkez Bankası'ndan yapılan duyuruya göre, Türk Lirası'na kazandırılan itibarın perçinlenmesi, dünyada bilinirliğinin artırılması ve yazılışının kolaylaştırılması amacıyla Türk Lirası'na anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere, "TL Simge Yarışması'' düzenleyecek. Yarışmanın birincisine 25 bin TL para ödülü verilecek. Yarışma başvuruları, 3 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayacak ve 31 Ekim 2011 Pazartesi günü saat 17:30'a kadar devam edecek. Yarışmaya ilişkin başvuru formuna ve ayrıntılı bilgiye Merkez Bankası'nın internet adresindeki "TL Simge Yarışması Şartnamesi'' bağlantısından ulaşılabilecek. Bankadan yapılan açıklamaya göre 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı yarışmaya katılabilecek. Değerlendirme jürisi üyelerinin eşleri ile birinci derece kan ve kayın hısımları, değerlendirme jürisi üyelerini belirleyen ve atayanlar arasında bulunanlar, jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılanlar, yarışmaya katılamayacak.

EN FAZLA ÜÇ TASARIM

Katılımcılar yarışma koşullarına uygun nitelikte, en fazla 3 tasarımla yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya sunulan tasarımların, Türk Patent Enstitüsü'nün kriterlerine göre özgün olması gerekiyor. Yarışmaya katılanlar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılacak. Tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekiyor.

kalan karakter 1000

kral kral

yaptık bakalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.11.2011 13:26
zeki ordu zeki ordu

Logo'yu ben yaparım.pazartesi günü tamamlanacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 28.10.2011 04:48
ty ty

ben tasarımımı gönderdim hadi hayırlısı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 12.10.2011 16:13
tolga serer tolga serer

osmanlı motifleri olsa iyi olmazmı:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 04.10.2011 19:52
irfsn topal irfsn topal

tl logosu en güzel logo osmanlı tuğrası.bundan güzel logo olurmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır17
cevapla 26.09.2011 15:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.