X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Et fiyatları düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Et fiyatları düştü

  • Giriş Tarihi: 8.2.2012 13:22 Güncelleme Tarihi: 8.2.2012 13:25

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, koyun ve sığır eti fiyatlarının talebin azalması nedeniyle düştüğünü açıkladı.

Kırmızı ete olan talebin azalması, balık ve piliç eti satışlarının da canlı olması nedeniyle koyun ve sığır eti fiyatlarının düşmeye başladığını ifade eden Kasaplar Federasyonu Başkanı Yalçındağ, canlı hayvan ithalinin devam ettiğini, besiciliğin de yeniden canlandığını kaydetti.

FİYATLAR UCUZLADI

Vatandaşların şu anda en çok balık ve piliç eti tükettiğini belirten Yalçındağ, "Talebin azalması sonucu koyun ve sığır eti fiyatları yılbaşından bu yana düşmeye başladı. Canlı hayvan ithalatının devam etmesi, döviz fiyatlarının gerilemesi ve piyasada bol miktarda canlı hayvan bulunabilmesi nedeniyle fiyatlar ucuzladı. Piyasanın bir süre bu seviyede kalmasını bekliyoruz" dedi.

YEMDEKİ KDV KALDIRILSIN

Başkan Yalçındağ, karkas et ithalatının çok az miktara düştüğünü, canlı hayvan ithalatının ise sürdüğünü ifade ederek, "Dengeleri korumak lazım. Besiciler için bir süre önce verilen daha sonra kaldırılan destek primlerinin yeniden verilmesini istiyoruz. Yem fiyatları ve diğer giderler sürekli artıyor. Yemde uygulanan KDV'nin düşürülmesini de istiyoruz. Besiciler zarar ederse dengeler yeniden bozulur" diye konuştu.

YEM FİYATLARI ENDİŞELENDİRİYOR

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü'de talebin az olması nedeniyle et fiyatlarının gerilediğini söyledi. Ünlü, "Yılbaşından önce kilosu 22 lira olan karkas koyun eti 16-17 liraya, kilosu 16 lira olan karkas sığır eti ise 14 liraya düştü. Bir müdahale olmazsa, piyasa bu fiyatlarla devam edecek gibi görünüyor. Yem fiyatlarının artması ise bizi endişelendiriyor" şeklinde görüşlerini belirtti.

kalan karakter 1000

mail mail

Gel de iki gün hayvanlara bak bakalım yine aynı komnuşacak mısın?alla başı al maaşını işine bezemez o iş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 24.04.2013 17:18
kayseri mustafa kayseri mustafa

dışarıdan inek gelmesini istemiyoruz et fiyatları düşüyor aksine yem artıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet50
hayır1
cevapla 23.07.2012 10:14
Niğde hacı Niğde hacı

Nasıl düşmeymiş alırken iyi bir inegi 6 milyar satarken 3 milyar aracı kazanıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır3
cevapla 08.07.2012 17:54
recep recep

ayrıca 1 kg canlı ağırlık için bir danaya 14 kg yem yediriyoruz, 1 kg canlı ağırlığın % 50 si karkas yani 1 kg canlı ağırlıktan yarım kilo et verimi alıyorum. 14 kilo yem 50 kuruştan 7 lira, kesime götürüyorum yarım kilo et 7,5 lira ben elde var 0. ben kime çalışıyorum ne kazanıyorum. bekar a avrat boşamak kolay içine giren bilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 20.04.2012 19:57
balıkesir osman balıkesir osman

sayın sait çam geçtim sığır beslemeyi sen bir tavuk bari beslede göreyim seni nasıl masrafı oluyor bizler yemeyi içmeyip hayvalarımıza daha iyi bakıyoruz buda masraf ama napalım mecburuz eğerki bu hükümet köylüyü köyde tutamazsa köylü iş için şehre iner ve al sana daha fazla işsizlik bu yüzden köylünün tek geliri olan hayvancılık elinden alınmamalı şimdi ki zenginlerde hayvancılık için ne kadar faizsiz kredi çekiyolar bi bilseniz en son zarar gösterip verg

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 13.04.2012 21:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.