ARKADAŞINA GÖNDER Sözleşmeliye kadro geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sözleşmeliye kadro geliyor

  • Giriş Tarihi: 11.2.2012 11:40

Bakan Çelik, müjdeyi verdi: 200 bin memur ve 127 bin işçi kadrolu oldu. Şimdi 151 bin sözleşmeli için rapor hazır.

Kadro bekleyen sözleşmelilere müjde geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli personelin dört gözle beklediği çalışmayı tamamladıklarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceklerini ve onay vermesi halinde sözleşmeli çalışanların kadroya alınacağını söyledi. Katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Çelik, sözleşmeli personeli kadrolu yapacak yasada sona gelindiğini, son söz Başbakan Erdoğan'ın söyleyeceğini belirtti. Çelik, "Sözleşmeliler ile ilgili ifademiz net. Çalışmayı tamamladık; Başbakan'a takdim edeceğiz" dedi. Daha önce 200 bine yakın memur ve 127 bin işçiyi kadrolu yaptıklarını anlatan Çelik, "Şimdi 151 bin sözleşmeli için bir rapor hazırladık. Bunların içinde 17 bin 800 belediye çalışanı ve 800 kadar TRT çalışanı da var. Başbakanımız onayladığı zaman bunlar da kadroya geçecek" şeklinde konuştu.

YABANCIYA SINIRLAMA
Ev hizmetlerinde çalışan yabancı kadınlara yönelik düzenlemeyle ilgili olarak ise Bakan Çelik, şunları kaydetti: "Yabancı bir işçiyi ev hizmetlerinde çalıştırmak isteyenlere, '1 Şubat'tan itibaren kayıt dışı çalıştırmayın' dedik. İzin sorunları var ise 15 gün içerisinde hallediyoruz. Kişinin kendisi de, çalışan da rahat eder. Devlet de alacağı hakkını alır. Yabancıdan alınan primi de düşürdük. Kayıt dışı olursa yakalandığı an yurt dışına gönderilir. Bir daha bu kişiyi bulamazsınız." "Yüzde 41 kayıtdışı istihdam olur mu?" diye soran Çelik, "Kayıt dışı çalıştıran vatandaş bu memleketin geleceğinden yiyor" dedi.

DÜZENLEMELER MECLİS'E GÖNDERİLDİ
Çalışma Bakanı Faruk Çelik, işçiler, memurlar ile ilgili kanun, emekliler ile ilgili intibak yasası ve taşeron işçilere yönelik çalışmaların TBMM'ye gönderildiğinin altını çizdi. Bakan Çelik, şunları kaydetti: "Komisyonlarda konuşulup Cumhurbaşkanı'na sunulması gerekiyor ki, onaylansın. 'Salı günü danışma önerilerini konuşalım ve bitirelim' diyoruz. Ama muhalefetin bakış açısı; Salı, Çarşamba ve Perşembe de kavga edelim oluyor."

Takvim

kalan karakter 1000

servet uçar servet uçar

sayın bakanım kadir gecesi hürmetine üç yavrumun yüzü gözü hürmetine işaallah kadromuzu verirsiniz amin saygılarımla

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 02.08.2013 14:12
VATANDAŞ VATANDAŞ

TAŞERON İŞÇİLERİNE KADROYA GEÇİLMESİ NEZAMAN YÜRÜRLÜGE GİRECEK

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.07.2013 07:34
HÜSAMETTİN HÜSAMETTİN

Bizlerde turizm otelcilik liselerinde çalışan usta öğreticileriz. Bizlerde 12 ay boyunca çalışıp, tüm yapılması gerekenleri yapıp ama senelik izin hakkı ve tazminat hakkı olmayan personeliz. Bizlerde artık hakkımız olan kadroyu istiyoruz. İnşallah sesimizi yetkililer duyar ve duyarlı bir şekilde bizlerinde insan olduğumuzu evimize ekmek götürdüğümüzü düşünürler. İlgi ve alakanıza teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.06.2013 22:13
ahmet ahmet

ben geçici işçiyim belediyemiz kalkıyor işsiz kalcaz hükümet el atsa çok iyi olur...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.04.2013 16:29
nilay nilay

inşallah usta öğreticilerede kadro verilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır0
cevapla 16.04.2013 17:57
hüsna hüsna

inşalah bizlerde gelir kadro bende halk eğimde çalışıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 22.06.2013 13:23
kemal kemal

belediye şirketlerinede kadro varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.04.2013 23:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.