ARKADAŞINA GÖNDER Yakında petrol fışkıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yakında petrol fışkıracak

  • Giriş Tarihi: 15.11.2012 14:49

Van Gölü Havzası'nda 1980'li yıllarda yapılan bir araştırmadan yola çıkan Türk ve İngiliz bilim adamları, Muş Ovası'nda petrol arayacak.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin (YYÜ) davetlisi olarak Van'a gelen İngiliz Petrolleri Kıdemli Jeoloji Ortadoğu Danışmanı Dr. Jeremy Goff, ''Doğu Anadolu'nun Petrol Potansiyeli' konulu konferansa katıldı.

Konferansın ardından açıklamada bulunan Goff, bölgedeki petrol potansiyelini ortaya çıkarmak için YYÜ'lü bilim adamları ile ortak bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Bu kapsamda, Türk bilim adamları ile bir araya gelerek nasıl bir çalışma yürüteceklerine karar vereceklerini anlatan Goff, Van'da bulunmasındaki asıl nedenin de bilim adamlarıyla ortaklaşa yapacağı araştırmayla ilgili fikir alışverişinde bulunmak olduğunu söyledi.

Çalışmalarında, 1980'li yıllarda Alman Jeolog Degens tarafından yayımlanan 'Van Gölü'nün Jeolojisi' adlı kitabı kaynak alacaklarını vurgulayan Goff, kitapta, Muş Ovası'nda petrol olduğu yönünde bulgular olduğuna değinildiğini, bu nedenle de çalışmalarının söz konusu bölgede gerçekleşeceğini dile getirdi.

YYÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Özgür Karaoğlu ise İran'da da çeşitli çalışmalar yapan Goff'un, her iki ülke arasındaki jeolojik yapıları karşılaştıracağını bildirerek, Muş Ovası'nda petrol olduğu yönünde elde edilen bulgular doğrultusunda kendilerine yol haritası belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

zu ha ha zu ha ha

yıllardır aynı haberleri temcit pilavı gibi sunuyorsunuz... ama benzin 5tl zu haha

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.11.2012 14:59
esmer esmer esmer esmer

İngilizler bize sevabına petrol bulacak....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.11.2012 23:45
nusret nusret

duyarlı bir vatandas olarak 100 yıl once ipimizı ceken ingilizlere yuzyıl sonra tekrar ıpmızı verıyoruz körmu bu devlet bu mıllet ingilizle anlasmak seytanla kuyuya ınmek gıbıdır dunyadakı butun sorunların kokune bakın altından mutlak ıngılızı gorursunuz varsa orda petrol orda ıngılız orda savas orda kan benden solemesi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır2
cevapla 15.11.2012 23:00
ati ati

akp bu seçimleri çok ciddiye aldığını gösterdi bu okuduğum 3 petrol bulundu haberi son 1 ayda.ayrıca aramakta üstümüze yoktur ,bulamamakta da....

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır5
cevapla 15.11.2012 22:13
Mehmet Eser Mehmet Eser

kendi bilim adamlarımız varken İngilizler ne alaka Allah akıl fikir vesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 15.11.2012 20:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.