X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Memura yüksek emekli maaşı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

a yüksek maaşı geliyor

  • Giriş Tarihi: 31.12.2012 12:21 Güncelleme Tarihi: 31.12.2012 12:38

Türkiye’de yıllardır tartışma konusu olan lik maaşlarının yükseltilmesi konusunda bir çalışma yapılıyor.

Çalışmaya göre, halen prime esas olan maaşlarında ek ödemeler dahil değil. Yani Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gerçek maaşlar üzerinden prim tahsil etmiyor.

Star gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre; yeni çalışmada ise memurların ek ödemelerle aldığı tüm maaşların prime esas alınması öngörülüyor. Dolayısıyla memurların ödeyecekleri primler yükselecek. Ancak bunun karşılığında da memurların olunca alacakları maaşlar da artacak. Yeni sistem üzerinde henüz tam bir mutabakat sağlanmadı. Sadece prim gelirlerinin artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında bir alternatif olarak üzerinde duruluyor. Eğer sistem hayata geçerse, memurlar için yüksek prim yüksek emeklilik maaşı uygulanması söz konusu olacak.

Kaynak: Star

kalan karakter 1000

yakomoz yakomoz

memurların maaşlarını keserek mi emekli olunca yüksekmaaş alacaklar çalışırken kıt kanaat yaşayan memurlar kesinti yapılarakmı düzeltme yapılacak memuların emekli olunca aldıkları toplu para çok düşük borçlarını kapatmaya yetmez üstelik toplu parayı almaları aylar sürüyor maaşa bağlanmalarıda uzun sürüyor emeklilere verilen aylık çok düşükdüzeltilmesini istiyoruz sayğılarımla

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.11.2014 16:18
emekli emekli

çok yerinde olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.11.2014 16:48
yakomoz yakomoz

bu sene ekmeğe ğelen zam vadandaşların cebini yakıyor korkudan insanlar ekmek alamıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 15:10
yakomoz yakomoz

emeklilere verilecek toplu paranın artırılmasını istiyoruz emekli maaşları çok düşük yükseltilmesini istiyoruz emekli olan birine aylarca maaş bağlanmıyor üstelik verilecek toplu parada hemen verilmiyor bu arada insanların nasıl ğeçineceğiyle ilğilibir fikri olan varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 15:06
yakomoz yakomoz

emekli ye zam verecekler diye çalışandan kesinti yapılması da neyin nesi kimden alıp kime veriyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 14:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.