X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER SGK'dan önemli açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan önemli açıklama

  • Giriş Tarihi: 15.1.2013 12:42 Güncelleme Tarihi: 15.1.2013 12:47

Hizmet Sunumu Genel Müdürü açıkladı: e para aktaran ler tespit ettik. Bir hastanede sahtecilik için toplanmış 5 bin kimlik fotokopisine el koyduk.

İstanbul Health Expo Fuarı'na katılan Sosyal Güvenlik Kurumu () Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, müthiş açıklamalar yaptı.

Sağlıktaki sahteciliği bitirmeye kararlı olduklarını belirten Onar, örgütüne para aktaran sağlık kuruluşları tespit ettiklerini söyledi. Bunların birçoğunun Doğu ve Güneydoğu'da olduğunu ifade eden Onar, "Teröre katkı sağlayan sağlık kuruluşlarını da, bu kuruluşlarda çalışan görevlilerin usulsüzlüklerini de bitirmeye kararlıyız" dedi.

Onar, 'doktor, eczane, hasta' üçgeninde ciddi usulsüzlüklerin yaşandığını, yaptıkları denetimlerde lerin birinde, sahtecilik yapmak üzere toparlanmış 5 bin kimlik fotokopisi yakaladıklarını açıkladı. Yapılan yolsuzlukların teröre kaynak olarak da aktarıldığını belirten Adem Onar, biyometrik kimlik doğrulama sisteminin bu yolsuzlukları bitireceğini kaydetti. Onar, 1 Nisan 2013 tarihinde tüm Türkiye'de sisteme girecek avuç içi kimlik doğrulama sistemiyle bir başkasının yerine tedavi olma gibi usulsüzlüklerin yapılamayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Takvim