X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti'den ücretsiz ulaşım müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti'den ücretsiz ulaşım müjdesi

  • Giriş Tarihi: 29.1.2013 09:38 Güncelleme Tarihi: 29.1.2013 13:21

AK Parti tarafından yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarının 'ücretsiz ulaşım' engelini kaldırmaya yönelik çalışma başlatıldı.

AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanı sıra, Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Dr. Aşkın Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğlu, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Metin, Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar Kocaoğlu katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın 65 yaş ve üzeri vatandaşların, engellilerin, şehit ve gazi yakınlarının ücretsiz ulaşımlarının sağlanmasına yönelik çalışmanın başlatılması talimatı vermesi üzerine bir araya gelen yetkililer yapılabilecek mevzuat değişikliğine yönelik görüşlerini bildirdi.

Şehit, gazi ve yakınlarının, farklı mevzuat hükümlerinden kaynaklanan farklı uygulamalar sebebi ile mağdur olmalarının önüne geçmek maksadı ile engelliler ve yaşlıları da kapsayan "toplu taşıma hizmetlerinde ücretsiz yararlanılmasını sağlamak amacı ile mevzuat düzenlemesi"ne yönelik gerçekleştirilen toplantıda, Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Hotar konuyla ilgili atılan adımın önemli olduğunu, belirtilen kişilere indirim veya ücretsiz taşıma sağlanmasının fırsat eşitliğine de önemli katkısı olacağını belirtti.

Hotar, "Farklı mevzuat hükümlerinden kaynaklanan, farklı uygulamalar sebebi ile Şehit Yakınlarının, Gazi ve Yakınlarının mağdur olmakta, engelliler ve yaşlılar hareket kısıtlılığı nedeniyle toplumun diğer fertlerine göre daha fazla emek ve maliyetle toplumsal hayata katılabilmekte ve özellikle yaşlıların hareket kısıtlılıklardan dolayı ulaşım desteğine ihtiyaçları artmaktadır. Bu kişilerin muafiyet, indirim veya belirli saat aralıklarıyla faydalanmaları fırsat eşitliğinin sağlanması adına çok önemli bir adım olacaktır" dedi.

kalan karakter 1000

Sevgi Öz Sevgi Öz

İş saatlerinde İstanbul'da ücretsiz olmasın. Kimse bu saatlerde zaten berbat olan trafiği ve kalabalığı daha kötü hale getirmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 29.01.2013 15:40
izmirli izmirli

helal olsun başbakanım sosyal devlet anlayışına yeni bir halka eklediniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 29.01.2013 12:14
gül gül

umarım bu sözde kalmaz uygularsınızda çok iyi olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 29.01.2013 11:45
muharremt muharremt

aferin akp ye iyi bir uygulama.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 29.01.2013 11:43
alf alf

Bu haber harukulade.Ben 70.yaşındayım.İndirimli tarifeden ,toplu taşıma araçlarıyla seyahat edebiliyorum zaten şehir içinde.Bize indirimli tarife dahada mı ucuz olacak ?..Olursa çok daha iyi olu.Yapacağınız tüm hayır işlerinde, Allah yardımcınız olsun...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 29.01.2013 10:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.