X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üç çocuğa teşvikli destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üç çocuğa teşvikli destek

  • Giriş Tarihi: 30.1.2013 09:08 Güncelleme Tarihi: 30.1.2013 13:28

Başbakan'ın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca, çocuk yapanlara özel vergisel teşvik çalışması başladı.

BaşbakanTayyip Erdoğan'ın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca hükümet, çocuğa teşvik formülünü devreye sokmaya karar verdi.

Türkiye'de ilk defa yaş ortalamasının 30'u geçtiğini belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çocuk yapanlara özel vergisel teşvikler üzerinde çalışacaklarını açıkladı.

Gelişmiş ülkelerin uzunca süredir çocuğa çok ciddi destekler verdiğini hatırlatan Yılmaz, "500 euronun üzerinde destek veren ülkeler var. Onu da düşünmemiz gerekiyor. Çocuk yapana teşvik üzerinde çalışmamız gerekiyor.'' dedi. Hürriyet'in haberine göre; Şu andaki sistemde de kısmen teşvik olduğunu belirten Bakan Yılmaz, ''Asgari ücrette evliyseniz belli sayıda çocuğunuz varsa vergi ödemiyorsunuz. Memurlarımızda çocukla ilgili bir miktar birşey var. Uzun vadede daha farklı şeyler tartışmalıyız. Avrupa'daki gibi daha güçlü bir sistemi tartışmalıyız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Ayşegül Kaya Ayşegül Kaya

vergide ve sigorta borçlarında bir düzenleme bekliyoruz.Borcumuzu yüksek faizler nedeniyleödeyemiyoruz.Yakınlarda bunlarla ilgili müjdeli haber alırız umarım.bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 30.01.2013 16:57
Sanem K. Sanem K.

bu en çok doğudaki 8-10 çocuk yapanların işine yarar sonra yap çocuğu devlet teşviğiyle bakılsın!

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 30.01.2013 15:26
ayşegül ayşegül

öncelikle ülkemizde sağlık sorunları nedeniyle çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan ama olamayan milyonlarca insan var. onlar için tüp bebek gibi özel uygulamaların prosedürünü ve maddi yükünü azaltırlarsa eminim sorunun büyük kısmı halledilir...sadece bu süreci yaşayanlar anlayabiliyor maalesef birbirini...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 30.01.2013 13:47
vatandaş vatandaş

Teşvik diyorlar. Bu Teşvikler sonuçda halkdan toplanan vergilerle ödenmiyecekmi. Yani sonuçda dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Buda halka artı bir vergi yükü demekdir.
Bunun çözümü bu olsaydı avrupadaki ülkelerde işe yaramazmıydı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.01.2013 13:08
Uzman Uzman

Çocuk başına 6 Tl gibi bir teşvik var :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 30.01.2013 10:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.