Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcı barış sürecini destekliyor

Giriş Tarihi: 3.2.2013
New York'ta uluslararası yatırımcı ve fon temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bölücü terör örgütüyle başlayan sürecin yatırımcıların ilgisini çektiğini belirtti. Babacan, "Hem Davos'ta hem de burada bana bu konu çok soruldu. Böyle bir sürecin başlamış olmasına uluslararası yatırım çevreleri de çok olumlu bakıyor" dedi. Bakan Babacan, finans çevreleriyle gerçekleştirdiği görüşmelerin ana merkezini, Türkiye'nin yapacağı reformlar ve anayasa sürecine ilişkin gelişmelerin oluşturduğunu da vurguladı.

GERİDEN GELİYORLAR
Önümüzdeki dönemde yargı ve eğitimde çok önemli reformlar yapılacağını söyleyen Babacan, "İşgücü piyasalarımızda maalesef çok katıtutumlar var. Bunları azaltmak için de reform yapmak zorundayız" dedi. Kredi derecelendirme kuruluşlarını da eleştiren Babacan, "Biz Türkiye olarak yürüyoruz. Onlar geriden takip ediyor" diye konuştu.

BORSA İSTANBUL'A İLGİ BÜYÜK
İstanbul'un, dünyanın en önemli 10 finans merkezinden biri olabileceğini kaydeden Babacan, finans çevrelerinin Borsa İstanbul'a ilgi duyduğunu söyledi. Babacan, "2023 hedefimiz İstanbul'un dünyanın en önemli 10 finans merkezinden biri olması" şeklinde konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcı barış sürecini destekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz