X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Altınbaş, 150 milyon $'a şirket alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Altınbaş, 150 milyon $'a şirket alacak

  • Giriş Tarihi: 7.2.2013

Altınbaş Mücevherat yurtdışında şirket avına çıktı. Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, "Avrupalı bir şirketle görüşüyoruz. 100-150 milyon dolarlık bir işlem olacak" dedi

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Altınbaş Mücevherat'ın geçen yılı yüzde 40'lık büyüme ve 582 milyon dolarlık ciroyla kapattığını söyledi. Altınbaş, bu yıl da benzer bir büyüme hedeflediklerini belirterek, "Geçen yıl 20 mağaza açarak toplam mağaza sayımızı 110'a ulaştırdık. Bu yıl Makedonya, Ukrayna, Katar, Almanya ve Bulgaristan'da 30 mağaza açacağız" dedi.

KAPIMIZI ÇALIYORLAR

2023'te 1 milyar dolar cirolu bir firma olmayı planladıklarını söyleyen Altınbaş, "10 yıl sonra bin mağazaya ulaşmak istiyoruz. Yeni mağazalarla büyümenin yanında bünyemize yeni firmaları da katabiliriz" diye konuştu. Bazı firmaların ortaklık görüşmeleri için kapılarını çaldığını kaydeden İmam Altınbaş, "Doğu Avrupa'da bir firmayla şu anda ciddi görüşme halindeyiz. Anlaşmaya varırsak 100-150 milyon dolarlık bir satın alma işlemi gerçekleştireceğiz" dedi. Mücevher sektöründe Türkiye'nin dünyanın en büyük beş ülkesi arasında yer aldığını dile getiren Altınbaş, "Çin'de de büyüme planımız var" diye konuştu.