X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Askeri tesisler satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Askeri tesisler satılıyor

  • Giriş Tarihi: 28.2.2013

Türkiye'deki askeri sosyal tesislerin satışının önünü açan tasarı Meclis'te. TOKİ, aralarında ünlü Karpuzkaldıran Kampı'nın da bulunduğu 230 tesiste kat ve arsa karşılığı proje geliştirecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal tesislerin kapatılmasına yönelik eleştirisinin ardından kapsamlı bir çalışma yapıldı. Türkiye'deki 230'dan fazla askeri sosyal tesisin satışının önünü açan tasarı Meclis'e gönderildi. Buna göre Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantıları öncesi üst düzey askerlerin ağırlandığı ve aralarında ünlü Karpuzkaldıran Kampı'nın da bulunduğu askeri tesisler satılabilecek.

TOKİ PROJE GELİŞTİRECEK
Tasarıya göre TOKİ, kat ve arsa karşılığı inşaat yapacak, Özelleştirme İdaresi de satışını gerçekleştirecek. Tasarıda kira sertifikalarından sosyal tesislerin satışına kadar birçok yeni düzeleme yer alıyor. Mahalli idarelerin elindeki tesisler hariç bütün sosyal tesislerin satış yolu açıldı. Buradan sağlanan gelir kurumların yatırım harcamalarında kullanılabilecek.

MALİYE ÖNCÜLÜK ETTİ
Devlete ait sosyal tesislerin özel sektöre devri konusunda ilk çalışmalar 2010'da yapıldı. Maliye, kamu kurumlarına öncülük etmek için kendi tesislerini satışa çıkardı.

Yurt çapında yaklaşık 230 tesis bulunuyor. Bunların çoğunluğu askeri gazino, orduevi ya da sosyal tesis olarak geçiyor. Ankara ve İstanbul'un yanı sıra İzmir, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Sivas ve Tekirdağ gibi birçok ilde tesis bulunuyor.

kalan karakter 1000

ömer ömer

haha satıp kendi adamlarına verecekler asker başka yerde nasıl tatil yapsın güvenliği yokki !!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.07.2013 12:40
MUSTAFA ERTURK MUSTAFA ERTURK

Elbette satılsın ve tüm memurlara tatil imkanı sağlansın.Yoksa kişi başı 150-200 TL.den 3 kişilik aile 1 hafta 3.150-4.200 tl.tatil hayal olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır10
cevapla 02.07.2013 14:59
crow crow

askeriye ve emniyete ait tesisler başta olmak üzere tüm tesislerin kapatılması çok yerinde bir karar olur. bu tesislerde görevli subay, astsubay, polisler ve sivil memurlar da kurumunda esas yapması gereken işlerine geri dönerler ve diğer personelin işlerini hafifletirler. askerin -polisin görevi ülkeyi korumaktır. Güvenlikten taviz verilemez. sosyal tesis işletmek bu personelin işi değildir. dışarda bu işi gayet güzel yapan otel ve moteller mevcuttur

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır21
cevapla 01.04.2013 09:40
ahmet er ahmet er

cok güzel ve yerinde bi karar bence....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.08.2013 01:37
pes diyen assubay pes diyen assubay

kesinlikle satılmalı geç bile kalındı bence, çünkü askeri tesisler belli bir zümreye hizmet ediyor bir assubay olarak benim ödediğim vergilerle yapılan sosyal tesisten ben faydalanamıyorum subayın hem maaşı yüksek hemde her sene bodrum antalya izmir vb yerlerde tatil yapıyor canı gönülden destekliyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır15
cevapla 04.03.2013 00:53
kahır kahır

evet evet bir orası kalmıştı onu da satın rahatlayın haaa unutmadan cami altlarındaki marketleride kapatın ibadetle ticaret bir arada olmaz dimi hocammmm

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır5
cevapla 01.05.2013 14:20
nergiz2345 nergiz2345 // KIRIKKALE

Hukumet iyi yapiyor. Sadece Askeri
tesisler degil, polis , ogretmen, TRT,
Merkez Bankasi, Vb..Bakanliklara ait tum
devlet tesisleri bir an evvel yerli yabanci
ozel sermayeye satilmalidir. Devlet
memurlari yillardir devleti adeta
somuruyorlar. Isciler nasil kendi parasini
veriyorsa tatil yapiyorsa, memurlarda ayni
kendi parasini verip tatilini yapsinlar.
Bedavaya son artik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 02.03.2013 08:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.