X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karamehmet'ten TeliaSonera ve Altimo’ya cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karamehmet'ten TeliaSonera ve Altimo’ya cevap

  • Giriş Tarihi: 13.3.2013 16:27

Çukurova Holding, Turkcell’e SPK tarafından 3 yönetim kurulu üyesi atanmasından sonra, şirketin diğer ortakları TeliaSonera ve Altimo cephesinden gelen açıklamalara tepki gösterdi.

Çukurova Holding'den yapılan açıklama şöyle:

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ("Turkcell") Yönetim Kurulu üyeliklerine Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") tarafından yapılan atamalar hakkında TeliaSonera ve Altimo web sitelerinde 12/03/2013 tarihinde yapılan ve aynı gün bazı internet mecralarına da yansıyan açıklamalarda, Şirketimiz ve Grubumuz aleyhine birtakım asılsız ve yanıltıcı iddialara yer verildiği görülmüştür.

Turkcell'in sahipliği ve yönetimi konusunda ortaya çıkan ihtilaflar ve oluşan gelişmeler kamuoyu ve yetkili merciler tarafından yakından izlenmekte; tarafların tutum ve beyanları somut bilgi, belge ve gelişmeler çerçevesinde yine kamouyu ve yetkili merciler tarafından sağlıklı değerlendirmelere tabi tutularak; isabetli görüş ve kanaatler oluşturulmaktadır.

Çukurova olarak, Ülkemizin ve bölgenin en önemli değerlerinden biri konumundaki Turkcell'in hizmetlerinin, verimliliğinin ve başarılarının korunmasına, geliştirilmesine ve iyileştirilmesine odaklanmaya özen göstermekte; Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının devamına öncelik vermekteyiz. Bu çerçevede, gereksiz tartışmalar açan ve polemikler yaratan tutumlardan kaçınırken; üretime, değer ve katkı yaratmaya yönelik bilgilendirici ve sınırlı açıklamalarla yetinmekteyiz.

Bu tutumumuzun kamuoyu tarafından gereğince değerlendirileceğine olan inancımız devam etmektedir. Dolayısıyla asılsız ve yanıltıcı iddialara hakedilmeyen ilginin gösterilmeyeceğini bilerek; milli değerlerimizin korunması, yaratıcı ve yenilikçi yatırımların sürdürülmesi ve ilave refah yönünde katma değer yaratılması çabalarımızın aynı inançla sürdürüldüğünü, bir kez daha bilgi ve takdire sunmayı tercih etmekteyiz.

kalan karakter 1000

felix felix

milli değerlerimizin korunması derken keşke türkcell kadar tsk ya yani askerlerimze araç üreten kendi bünyesindeki otomotiv kuruluşu da düşünebilseydiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.03.2013 11:20
KORDON 35 KORDON 35

BENDE BMC İŞÇİLERİNİN DURUMUNU KAMUOYUNUN TAKDİRİNE SUNUYORUM

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.03.2013 21:58
yorumcu yorumcu

Daha ici bos bir aciklama yapamadinizmi? Turkcelli kendi kasaniz olarak kullanmaya calistiniz, sikisinca halkin milli hissiyatlatrini kullanarak kurtulmaya calisiyorsunuz. Turkcelin yönetim kurulunun ne kadar islemsiz hale geldiginden bahsetsenize... Tabiki TeliaSonera bu yönetim kurulunin isleyisini duzeltébilecek gelismelere pozitif bakacaktir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.03.2013 17:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.