ARKADAŞINA GÖNDER Faturasız hatta geçenlere kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Faturasız hatta geçenlere kötü haber

  • Giriş Tarihi: 22.3.2013 11:42

Cep telefonlarından daha hesaplı konuşmak için faturasız hatta geçenler sürpriz ücretle şoke oldu.

Faturalı hattan faturasız hatta geçen cep telefonu sahipleri faturalarında "faturasız hatta geçiş ücreti"ni görünce gsm operatörlerini Sikayetvar.com'a gönderdikleri şikayetlerle şikayet yağmuruna tuttular. Bu ücret operatörün uygulamalarına göre artabiliyor.

Faturalı hattan faturasız (ön ödemeli) hatta geçen cep telefonu sahipleri son faturalarının birden artış gösterdiğini görünce faturalarını incelemeye aldı. Faturaya yansıtılan masraflarda birde "Faturasız hatta geçiş ücreti"ni görenler gsm operatörlerini şikayet yağmuruna tuttular. Bunların arasında operatör değiştirenler olduğu gibi aynı operatör içerisinde hat değişikliği yapanlarda var. İşte şikayetlerden bazıları:


TÜKETİCİ BU ÜCRETİ YARGIYA TAŞIYACAK

"Faturalı hattımdan başka bir operatörün faturasız hattına geçiş yaptım. Her zaman 42 TL gelen faturam bu ay 75 TL geldi.Faturayı ilk gördüğümde şok geçirdim. Son gelen faturamda faturasız hatta geçiş ücreti 13,99 TL var.Bu ücreti şikayet ediyorum."

"Faturalı olan cep hattımı başka bir tarifeye geçmek için ön ödemeli hatta geçirmek istedim. Ancak operatör bana 20 TL geçiş ücreti ödeyeceğimi söyledi. Çok gereksiz bir uygulama olan bu transfer ücretinin kaldırılmasını istiyorum aksi taktirde geçiş ücreti ödemeden diğer operatörlere geçiş yapacağım."

"Hattımı başka bir operatöre geçiş yaparak faturasız hatta taşıdım. Son faturama faturasız hatta geçiş ücreti ve vergiye tabi olmayan toplam tutar adı altında tutarlar yansıtıldı. Yazdığım tutarların vergileriyle birlikte fatura tutarından indirim yapmaları halinde faturayı ödeyeceğim,bu yanlışın düzeltilmesini talep ediyorum aksi takdirde hukuki yollardan hakkımı arayacağım."

"Gsm operatörümün müşteri hizmetlerini arayarak faturalı hattımı faturasız hatta çevirmek istediğimi söyledim müşteri hizmetleri bana son faturanıza ek işlem ücreti (faturasız hatta geçiş ücreti) 20 TL yansıtılacak diye söylediler. Taahhütname de böyle bir sözleşme yazmıyor alınan ücretin haksız yere alındığını biliyorum. Söz konusu 20 TL değildir sadece hakkımı aramaktır şimdi fatura ile olayı yargıya taşıyacağım."

kalan karakter 1000

bahtsız bedevi bahtsız bedevi

bu ne dünya kardeşim?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2016 09:46
hasan hasan

yani böyle bir sorumsuzluğa hükümein el atmasını istiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır1
cevapla 23.03.2013 14:28
aozaslan aozaslan

malesef Türkiye'de ilgili krumlar birşey yapmadığı sürece daha çok ücret alılar.yurtdışına gittiğim dönemde telefon sadece açık serbest dolaşım kapalı olduğu halde bir sürü self servis ücreti talep ettiler.itirazıma yurtdışında kullanıma kapalı ama belki kullanırsın diye hatalı günlük ücreti tahakkuk ettirdik gibi bir cevap verdiler.ama BTK ya şikayet ettim.hata yapmışız müşteri memnuniyeti kapsamında iade ettiler.tabiki o oparatörü aynı gün terkettim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2013 14:59
_mağdur _mağdur

Bankalardan öğrendiler, kontörlü hatta geçerken operatör değiştirmeni beklediklerinden "ne koparsak kardır" mantığıyla ücret almışlardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2013 13:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.